Akciové trhy - denní zpráva 18.7.2019

10:34 | A O | Diskuze

Vliv obchodní války na zisky amerických firem

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Americké akciové trhy zakončily včerejší den v záporu, jelikož narostly obavy, že by obchodní spory mezi Spojenými státy a Čínou mohly mít větší negativní dopad na zisky společností. Tyto obavy přišly s výsledky dopravní společnosti CSX (-10,3%), která reportovala menší než očekávaný zisk a snížila svůj celoroční výhled tržeb, kdy místo růstu 1-2% očekává 1-2% pokles zejména z důvodu slabých výsledků v rámci železniční přepravy zboží. Index S&P 500 proto ztratil 0,7%, technologický Nasdaq 0,5% a Dow Jones 0,4%. Mezi reportující firmy se dnes přidá gigant Microsoft (-0,6%), u kterého se očekává růst zisku na akcii z 1,13 USD na 1,21 USD především kvůli produktu Azure, jeho vlajkové lodi v cloudových službách. Mimo komentářů ohledně dopadu obchodní války by společnost mohla zveřejnit podrobnější informace o další generaci herní konzole Xbox pod názvem „Project Scarlett“. Své výsledky také ukáže Morgan Stanley (-1,5%) či zdravotnická společnost UnitedHealth (+0,8%).

Evropské akciové trhy se po třech dnech v zisku otočily dolů, kdy byly ovlivněny zejména poklesem ceny ropy a slabými výsledky od švédských společností jako Ericsson (-11,8%), Alfa Laval (-10,3%) nebo Swedbank (-7,1%). Panevropský index STOXX 600 klesl o 0,4%, FTSE 100 o 0,6% a německý DAX o 0,7%. Růstem se prezentoval švýcarský výrobce hodinek Swatch (+5,9%), který na většině svých trhů zveřejnil pozitivní výhled spolu se smíšenými výsledky za první pololetí letošního roku. Lepší než očekávané výsledky reportoval nizozemský výrobce čipů ASML (+5,2%), který také potvrdil solidní výhled růstu po zbytek roku.

Zdroj:Marek Dongres, analytik, Česká Spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.