Akciové trhy - denní zpráva 18.6.2019

10:11 | A O | Diskuze

Facebook roste po oznámení vlastní kryptoměny

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciové trhy v USA obchodovaly mírně v plusu, více přidaly technologické akcie, když Nasdaq rostl o 0.6%. Trhy vyčkávají na zasedání FEDU, které začíná dnes a rozhodnutí ohledně úrokových sazeb bude vydáno zítra. Změna sazeb se nyní spíše neočekává, ale očekává se bližší nastínění pohledu centrální banky pro další postup. Jakýkoliv odklon od snižování úrokových sazeb by měl pravděpodobně negativní vliv na ceny akcií, které s nějakým snížením již počítají. Technologické akcie byly podpořeny i růstem akcií Facebooku (+4%), který již minulý týden oznámil, že spustí vlastní kryptoměnu, na které spolupracuje s firmami jako je Visa, Mastercard, Paypal či Uber. Digitální měnu budou moci lidé využít k zasílání prostředků mezi sebou či placení za služby prostřednictvím aplikací jako je Messenger či WhatsApp. Firmě se potenciálně otevírá další velmi zajímavý příjmový kanál, kdy by například mohla vybírat poplatky za každou transakci nebo licensovat vstup firmám do jejich ekosystému. Detaily by měly být oznámeny dnes.

Evropské akcie obchodovaly smíšeně, mírně ztratil DAX, naopak FTSE 100 mírně rostl. Výrazně oslabily akcie Lufthansy (-11%), která snížila odhad zisku pro rok 2019 z důvodu silné cenové konkurence nízkonákladových aerolinií, které jsou ochotny létat i pod náklady, jen aby získaly tržní podíl. Informace stáhly dolů celé odvětví, o 4% klesaly například i akcie Ryanair či EasyJet. Ve Velké Británii by dnes mělo proběhnout další hlasování o předsedovi konzervativní strany a potažmo premiérovi. Favoritem je B. Johnson, který se nechal slyšet, že chce z EU odejít i kdyby to mělo být bez dohody. Z ekonomických dat bude dnes publikován německý ZEW index, u kterého se očekává opět záporná hodnota, značící pesimismus ohledně ekonomického výhledu na nadcházejících 6 měsíců.

Zdroj:Jan Šafránek, Česká Spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.