Akciové trhy - denní zpráva 17.4.2019

09:49 | E V | Diskuze

ZEW Index podpořil evropské akcie

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Americké akciové trhy skončily mírně v plusu. Po sérii reportovaných výsledků se dařilo především sektoru financí. Bank of America reportovala mírně horší tržby než očekávané, ovšem EPS byly vyšší. Kolem 3% rostly segmenty spotřebitelských i podnikových úvěrů, nedařilo se tradingu. Největší poskytovatel zdravotního pojištění United Health vykázal oproti očekávání lepší tržby o 9% a čistý zisk o 3%. Zároveň zvýšil odhad zisků pro rok 2019. Firma neočekává výraznější dopad na své marže, pokud bude schválen vládní návrh na úpravu systému marží mezi výrobci a prodejci farmaceutických výrobů. Tento systém byl dlouhodobě krizitován z důvodu, že neúměrně zvyšuje ceny léků na úkor pacientů a přihrává tučné marže pro prodejce.

Evropské akcie rostly výrazněji než v zámoří, když zhodnocovaly v průměru kolem 0,4%. Nejvíce rostl DAX v reakci na lepší než očekávané hodnoty ZEW indexu. Index očekávaných ekonomických podmínek rostl na hodnotu 3.1, oproti očekávané hodnotě 0.9 a březnové hodnotě - 3,6. Poprvé za více než rok se tak ukazatel dostal do kladných čísel a signalizuje očekávané zlepšení ekonomického vývoje v druhé polovině roku 2019.

Evropské akciové futures obchodují zatím mírně v záporu, když následují převážně klesající asijské trhy. Ty nejprve rostly v reakci na zveřejnění dat o čínském HDP v 1Q 2019, který rostl o 6.4%, oproti očekávaným 6.3%. Jedná se však stále o nejnižší hodnotu od prvního kvartálu roku 2009. Výrazněji rostla průmyslová produkce a spotřebitelská poptávka signalizuje vzestupný trend.

Spolu s daty o zahraničním obchodu a objemu nově poskytnutých bankovních úvěrů z minulého týdne tato čísla poskytují obrázek o aktuálním zlepšování výhledu čínské ekonomiky. Dnes doplní výsledkovou sezónu bank Morgan Stanley a US Bancorp. Dále budou reportovat firmy PepsiCo, Pentair, Textron či United Rentals. Velmi sledováné bude dnešní IPO firem Pinterest a Zoom, přičemž se očekává velký zájem investorů.

Zdroj:Jan Šafránek, Česká Spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.