Akciové trhy - denní zpráva 16.7.2019

11:11 | B Z | Diskuze

Americké banky přicházejí se svými výsledky

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciové trhy ve Spojených státech zakončily pondělní obchodování v mírném plusu po zveřejnění smíšených výsledků Citigroup (-0,1%) za druhý kvartál. Banka reportovala lepší než očekávaný růst čistého zisku o 7% zásluhou rostoucích tržeb (+2%) a klesajících nákladů (-2%) spolu s poklesem úrokových marží. Index S&P 500 si připsal 0,02%, Dow Jones 0,1% a technologický Nasdaq 0,17%. Klesaly zejména akcie finančních institucí obsažených v indexu S&P 500 přibližně o 0,5%. Ztrátu kolem 1% zaznamenaly akcie bank, které dnes budou reportovat své výsledky – JP Morgan (-1,2%), Goldman Sachs (-1,1%), Morgan Stanley (-1%) a Wells Fargo (-1,4%). Mimo banky bude své výsledky reportovat zdravotnická společnost Johnson & Johnson (+0,3%) u které se očekává meziroční růst zisku na akcii o 17%. Investoři se zaměří na vyjádření ohledně možných budoucích akvizic, probíhající soudní spory a možné změny v cenové politice u léků. Další reportující firmou budou aerolinky United Airlines (+0,1%) s očekávaným meziročním růstem EPS o 26%. Spolu s výsledky dnes budou zveřejněny údaje maloobchodních tržeb v USA za červen s očekávaným poklesem 0,2%.

Evropské akciové trhy včera skončily v kladných číslech poté, co se dařilo německým akciím v reakci na silnější čínská data. DAX si připsal 0,5%, FTSE 100 0,3% a Euro STOXX 600 0,4%. Výrazný růst si připsaly akcie belgicko-nizozemské biotech společnosti Galapagos (+18,8%) poté, co americká společnost Gilead Sciences (+2,7%) oznámila, že do firmy investuje 5,1 mld. USD. V Německu dnes budou zveřejněna data ohledně důvěry ve vývoj německé ekonomiky (ZEW index) s očekávaným pesimistickým výhledem a Evropský parlament bude hlasovat o potvrzení Ursuly von der Leyenové na pozici šéfky Evropské komise.

 

Zdroj:Česká spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.