Akciové trhy - denní zpráva 15.8.2019

11:25 | B Z | Diskuze

Inverze výnosové křivky vyděsila akcie

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Jako na houpačce. Tak si musejí připadat akcioví investoři v posledních dnech. Zdálo se, že akciové trhy se mírně zotavují z šoku způsobeného uvalením a pak oddálením cel, ovšem včera akciové trhy opět výrazně propadly a hlavní indexy ztrácely kolem 3%. Příčinou bylo invertování výnosové křivky amerických vládních dluhopisů, kdy se 10- ti leté vládní dluhopisy dostaly pod 2- leté vládní dluhopisy, což je tradičně bráno jako signál blížící se recese, naposled se tato situace odehrála v roce 2007, poté následovala finanční krize. Akciové trhy jsou blízko historických maxim po rekordně dlouhém růstovém trendu a tak se pochopitelně mnozí bojí, že nyní přišel čas pro pád akcií. Nyní bude velmi záležet na dalším vývoji americko-čínských obchodních sporů, jelikož mimo to se americkým firmám daří a výsledková sezóna to potvrdila. Na obzoru se zatím neukazuje rozbuška, která by měla způsobit prudký propad trhů jako po roce 2007, spíše je to otázka postupného docházení paliva pro další růst, které může s postupně zpomalujícím růstem americké ekonomiky přijít. Zřetelně negativní výsledky reportovala firma Macy’s (-13%), které reportovala oproti očekávání výrazně nižší zisk a rovněž snížila výhled. Výsledky mohou naznačovat zhoršující se situaci v americkém maloobchodu. Dnes bude výsledky reportovat konkurent Walmart, u kterého se očekávají lepší výsledky a investoři budou sledovat, jestli zejména výhled firmy se liší od toho Macy’s a zda se tak potvrdí trend v celém sektoru nebo se více jedná o problémy některých firem. Dnes budou také reportovány maloobchodní tržby za červenec a očekává se 0,4% růst, což je však stále solidní číslo a pokud bude skutečné, mohlo by to sektor dnes podpořit.

 

Krátké zprávy z ČR

ČEZ : Rozhodnutí o dodavateli nového reaktoru v jaderné elektrárně Dukovany by dle ministra průmyslu a obchodu Havlíčka mělo přijít do konce roku 2022. Tento podzim by mělo být zahájeno jednání s Evropskou komisí, zda je navrhováná státní podpora projektu v předložené podobě schůdná a v souladu s EU předpisy. (HN). Uvedený termín pro výběr dodavatele je ambiciózní a případný nesouhlas Evropské komise by pro jaderný project znamenal velký problem, jelikož bez státní podpory jej není reálné uskutečnit.

Zdroj:Česká spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Svět se mění, lidé a trh budou stejní

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 6.11.2020

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 30.1.2020

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 10.10.2019

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 2.9.2019

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 30.8.2019Čti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX stahuje úvodní ztráty

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, Čína představila lepší než očekávaný HDP za 4Q

Ilustrativní obrázek

I přes loňské propady zvítězili investoři do akcií. Co jim letos dělá vrásky?

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza nepatrně ztrácí

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie spíše klesaly, Xiaomi zařazeno v USA na černou listinu

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zelených číslech

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.