Akciové trhy - denní zpráva 15.4.2019

11:11 | E V | Diskuze

Americké banky nastartovaly výsledkovou sezónu

Ilustrativní obrázek

Obchodování na amerických akciových trzích v pátek skončilo v kladných číslech, když indexy rostly, podpořeny výsledky bank JP Morgan Chase a Wells Fargo za 1Q 2019. JP Morgan Chase překvapila vyššími tržbami i vyššími čistými zisky o 8%. Dařilo se v segmentu úvěrů, který rostl o 8%, přičemž banka zaznamenala i silný růst objemu půjček na kreditních kartách. Překvapil i segment investičního bankovnictví, kde pomohly zejména emise dluhopisů. Banka Wells Fargo dosáhla lepších výsledků zejména díky snížení provozních nákladů o 7%. Pozitivním impulsem bylo pro trhy v pátek dopoledne také zveřejnění údajů o objemu nově poskytnutých bankovních úvěrů v čínské ekonomice, které překonaly o více než 30% očekávání. Zvýšení je důsledkem snahy čínské centrální banky o uvolňování monetarní politiky na podporu zpomalujícího růstu ekonomiky. Tato zpráva podpořila evropské akcie. Pozitivní vliv mělo rovněž zveřejnění údajů o březnové průmyslové výrobě v EU, která meziměsíčně poklesla o -0.2% oproti očekávaným -0.6%. Evropské akciové indexy dnes otevírají kolem nuly. Dnes budou očekávány výsledky dalších bank Citigroup, Goldman Sachs či M&T Bank Corporation. Z průmyslového sektoru jsou očekávány výsledky od společnosti J.B. Hunt Transport Services.

Krátké zprávy z ČR

ČEZ zrušil smlouvu na prodej svých bulharských aktiv místním investorovi Inercom kvůli „nezákonným obstrukcím bulharského státu“. Jednání o prodeji těchto aktiv budou pokračovat (Bloomberg). Zrušení se všeobecně očekávalo, bulharský regulátor de facto zamezil prodeji těchto aktiv Inercomu. ČEZ ale má další dvě závazné nabídky. Neutrální.

Česká vláda bude na dnešním zasedání od 14:00 řešit mimo jiné daňové návrhy Sociální demokracie. SD navrhuje mimo jiné zavést některé sektorové daně, se kterými ale většina zákonodárců nesouhlasí. Petr Bártek, analytik.

Zdroj:Jan Šafránek, Česká Spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.