Akciové trhy - Denní zpráva 15.03.2019

08:50 | S L | Diskuze

CEO Komerční banky k maržím v ČR

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Výkonný ředitel Komerční banky se nechal slyšet, že marže na finančních službách jsou pod silným tlakem a klesají jako nikde v Evropě. Komerční banka plánuje uzavřít 15 % poboček v následujících třech letech. Banka také zrušila na 60 manažerských pozic. Ušetřené prostředky nicméně míří na platy ostatních zaměstnanců, které by měly v letošním roce růst průměrným tempem okolo 6,5 %. Slova výkonného ředitele jsou v souladu s dlouhodobým trendem sbližování marží v českém bankovním sektoru s úrovněmi na západě Evropy. Z opačné strany působí pozitivní vliv rostoucích úrokových sazeb ČNB a nákladové úspory vyrovnávají inflační tlak.

Otravné téma “Brexit” pokračuje

Groteska britských zákonodárců dospěla do finále dalšího dějství. Včerejší hlasování rozhodlo, že Velká Británie bude na Evropské unii žádat odklad data pro vystoupení ze struktur společenství. Brusel už se nechal slyšet, že by rád znal důvody pro odložení před roky nastaveného termínu. Frustrace už musí drásat nervy obou zúčastněných stran. Na jednu stranu obě preferují dohodu, neboť je z hospodářského i politického hlediska mnohem vhodnější, než dramatická odluka. Na druhou stranu Britové nechtějí polovičatý odchod, který do určité míry realizují v případě schválení irské pojistky. No a na oplátku Evropská unie musí ukázat svou soudržnost a sílu. Neustálé ústupky „zlobivému dítěti“, které se rozhodlo opustit hnízdo, musí ostatní „poslušné členy“ tak trochu rozčilovat.

Zdroj:Jan Šumbera, Česká spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.