Akciové trhy - denní zpráva 14.1.2021

10:05 | E V | Diskuze

Trh vítá nového CEO Intelu.

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciové trhy během středy obchodovaly převážně mírně v plusu. Tentokrát se o něco lépe dařilo technologickým akciím v porovnání s cyklickými akciemi, jež rostly více v úterý. Výnosy na amerických státních dluhopisech dále mírně klesaly po další úspěšné aukci dluhopisů. Na své kolegy navázali i další členové FOMC, jež se vyjádřili proti brzkému uvolňování objemů nákupů aktiv. Dnes trhy očekávají vystoupení Bidena a představení jeho konkrétního plánu na fiskální pomoc ekonomice až nastoupí do úřadu. Objem a rozložení pomoci může s trhy zahýbat, ty očekávají oznámení fiskálního stimulu přes 3 biliony USD. Přes 7% posilovaly akcie Intelu, poté co firma oznámila nového CEO, jímž bude bývalý technologický ředitel Intelu Gelsinger a nynější šéf VMware. Úkolem nového CEO bude vyřešit problémy s výrobou čipů, kde má firma nyní technologické zpoždění a podepsaly se na jeho výkonnosti. Pozitivní reakce trhu patrně souvisí s očekáváními, že Gelsinger jako inženýr bude mít schopnost tento problém vyřešit, zatímco dosavadní CEO Swan jako finanční ředitel byl kritizován za přílišné soustředění na finanční stránku namísto té technologické.

Hospodářské výsledky za poslední kvartál roku dnes zveřejní Delta Airlines a Blackrock. U Delty se za kvartál očekává ztráta 2,65 USD na akcii oproti zisku 1,7 USD na akcii v roce 2019. Investoři budou sledovat vyjádření firmy ohledně aktuální situace v přepravě, jež je opět pod tlakem druhé vlny COVID-19 a také situaci ohledně vývoje cash flow, kdy firma poslední kvartály pálila desítky milionů USD denně. Původně se očekávala stabilizace cash flow do konce roku, to se však vzhledem k vývoji pandemie nezdá nyní pravděpodobné. U největšího světového správce aktiv Blackrocku se očekává růst zisku o 10% díky pozitivnímu vývoji na finančních trzích a růstu objemu spravovaných aktiv. Akciové futures dnes zatím rostou do 0,5%.

 

Krátké zprávy z ČR

Komerční banka: Banka oznámila, že úspěšně upsala premiérovou emisi hypotečních zástavních listů v objemu 500 mil. EUR, vydaných v rámci nově založeného programu eurových hypotečních zástavních listů o objemu 5 mld. EUR. Banka emisí diverzifikovala zdroje financování, založila svou eurovou výnosovou křivku a optimalizovala náklady na financování v eurech, když využila příznivých podmínek na trhu. (Komerční banka)

Zdroj:Jan Šafránek, Česká Spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.