Akciové trhy - denní zpráva 13.8.2020

10:04 | E V | Diskuze

Trhy pokračovaly na růstové vlně.

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciovým trhům se během středečního obchodování dařilo a rostly relativně silně. Do čela se po několikadenní pauze postavily opět technologické akcie. Index S&P 500 uzavřel těsně pod rekordními úrovněmi. Žádné zásadní pozitivní zprávy, jež by způsobily postup trhů vzhůru se neobjevily, trhy stále pokračují na růstové vlně, jež začala v březnu. Sentiment podpořila dobrá výsledková sezóna a investoři se také upírají k vývoji vakcíny proti COVID-19, jež se zdá je na dobré cestě, zatímco dramatičnost průběhu pandemie je celosvětově zdá se na ústupu. Vyjednávání v USA o fiskálním balíku se neposunula, trhy budou očekávat víkendové jednání mezi USA a Čínou v otázce obchodních vztahů. Ceny ropy posílily po zveřejnění poklesu amerických zásob o 4,5 mil. barelů, zásoby klesaly třetí týden po sobě, což podporuje teze o postupné obnově poptávky.

Goldman Sachs a Barclays jsou údajně mezi zájemci o byznys s kreditními kartami firmy General Motors, jež podle Reuters registruje kolem 3 mld. USD v balancích. Pro GS by to znamenalo rozšíření korporátního bankovnictví, kde má v současnosti znatelně menší pozici než ostatní významné americké banky.

Microsoft oznámil, že svůj chystaný dvou-displejový telefon začne prodávat od 10. září na ceně 1 399 USD. Telefon by měl mít dvě oddělené obrazovky, jež však budou synchronizované, například oproti konkurenčnímu Galaxy Z od Samsungu, jež vytváří jednolitý displej. Firma si od telefonu slibuje zájem zákazníků, jež budou telefon využívat jako pracovní plochu, podobně jako při práci na PC a více-monitorovém nastavení. Hospodářské Výsledky dnes zveřejní například firmy Deutsche Telecom, Mitshubishi, Carlsberg či Applied Materials. 

Dnes budou zveřejněna data z amerického trhu práce o počtu nových žádosti v nezaměstnanosti, očekává se další zpomalení růstu. Akciové futures prozatím ukazují pokračující růst.

 

Avast: Hlavní body konferenčního hovoru

Konferenční hovor po 1H20 výsledcích se točil hlavně okolo relativně opatrném výhledu na růst zákaznické báze ve druhém pololetí, M&A a chystaných produktech. Firma ukázala, že instalace jádrového antiviru se po počátečním výrazném nárůstu vrátily do července na původní předkoronavirové úrovně. Očekává tak návrat růstu klientské báze z 5,1% h/h v 1H20 na „nízké jednotky procent“ ve 2H20. Ohledně celkové uživatelské báze nadále předpokládá dlouhodobě víceméně stabilní číslo. M&A se pak soustředí především na akvizice produktů z oblasti ochrany soukromí, podobně jako byl loni AntiTrack. Ten aktuálně společně s VPN táhne tržby firmy. Firma je po poklesu zadlužení (1,7x ND/EBITDA v 1H20) více otevřená i větším akvizicím. Avast nedávno v USA spustil produkt Breach Guard (řízení osobních dat na internetu včetně třeba sledování dark webu) a jeho globální spuštění plánuje ve druhém pololetí. Vývoj nových produktů se stejně jako M&A soustřeďuje na ochranu soukromí a také na kompletnější nabídku řešení pro SMB. Vzhledem ke konkurenci CEO řekl, že nevidí větší tlak ze strany např. Microsoft Defenderu.

Celkově po výsledcích za 1H20 u Avastu neočekáváme větší změny v konsensuálních odhadech hospodaření. Nicméně investoři, kteří očekávali déle trvající pozitivní dopady koronaviru na růst zákaznické báze mohou být výhledem Avastu zklamaní. Management také nijak neindikoval, že by se poohlížel po větší „transformativní“ akvizici jako byly dříve např. AVG či CCleaner. Včerejší pokles tak vidíme jako vybírání zisků spojené s návratem titulu na fundamentálně více ospravedlněné úrovně. Jinak je Avast stále solidní stabilně rostoucí firma s možným pozitivním překvapením u marží a později u vedlejších segmentů jako jsou SMB a příjmy z reklamy. Vidíme pozitivně, že Avast doposud nevidí větší růst free/freemium konkurence jako je Microsoft Defender.

Zdroj:Jan Šafránek, Pert Bártek, Česká Spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.