Akciové trhy - denní zpráva 12.8.2019

09:53 | A O | Diskuze

Klesající technologie zatížily indexy

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciové trhy v USA během pátečního obchodování ztrácely. Nejvíce Nasdaq (-1%), jelikož prezident Trump v rámci obnoveného napětí v obchodních vztazích s Čínou uvedl, že USA budou prozatím trvat na restrikcích vůči firmě Huawei, což zatížilo technologické akce, jelikož dřívější vyjádření již směřovala k uvolnění těchto podmínek. Uber (-6,8%) svými výsledky zklamal investory, firmě sice rostly tržby, nicméně tempo jejich růstu se neustále snižuje a nyní bylo vůbec nejnižší na 14%, zatímco náklady firmě rostly, i když z velké části kvůli nákladům na IPO, což vedlo ke ztrátě 5,2 mld. USD. Výsledky poněkud kontrastovaly s hospodařením konkurenta Lyftu (-5%), který reportoval předchozí den a zaznamenal mnohem výraznější růst tržeb (+72%), ztráta byla také vyšší než se čekalo, ovšem firma potěšila zejména zvýšením výhledu na třetí kvartál a celý rok 2019. Akciím obou firem se od letošního IPO nedaří a pohybují se pod upisovací cenou. Tento týden budou reportovat své výsledky za 2Q19 firmy jako Walmart, Nvidia, Macy’s, Cisco či Applied Materials. Z ekonomických dat budou sledovány úterní údaje o americké inflaci ve formě CPI a maloobchodní tržby ve čtvrtek. V Evropě bude pozornost věnována předběžným odhadům německého HDP za 2Q19, zveřejněným ve středu. Očekává se pokles o -0,1%, což je jedna z nejnižších hodnot za poslední roky.

Kofola zveřejní své výsledky za 2Q19 dnes v 17:00 po zavření trhu

Očekáváme relativně slabší kvartál z hlediska tržeb kvůli deštivému květnu v ČR a SR. Tržby by přesto měly růst o 2% r/r a o 4% r/r, bez započtení vlivu počasí, na 1,76 mld. Kč. Kofola zvýšila v prvním kvartálu ceny v Adriatickém regionu a v ČR a SR ve druhém kvartále, což tržby podpoří. Klesající ceny cukru budou kompenzovány růstem mezd a vyššími náklady na PET lahve. EBITDA marže by se proto měla mírně snížit na 18% a EBITDA zisk by se měl pohybovat kolem 324 mil. Kč. Očekáváme snížení čistého dluhu na 2,4x EBITDA. Úrokové náklady by se měly meziročně zvýšit díky akvizicím a poměrně vysoké dividendě. Čistý zisk by měl dosáhnout úrovně 136 mil. Kč. Celkově by výsledky za 2Q19 měly do jisté míry kompenzovat silný 1Q19 a splnění výhledu firmy pro celý rok 2019 tak bude záležet na výsledcích ve 3Q19, který by měl být nejsilnější kvůli vrcholu sezóny.

Zdroj:Petr Bártek, Česká spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.