Akciové trhy - denní zpráva 10.9.2019

09:55 | E V | Diskuze

Trhy mírně v záporu, vyhlížejí ke čtvrteční ECB

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Americké trhy obchodovaly nerozhodně, nakonec skončily mírně v mínusu, když se neobjevily výrazné globální cenotvorné události. Z hlediska obchodní války pokračuje spíše optimistický sentiment vzhledem k dalším vyjednáváním a podle dostupných informací pokračují přípravy na oficiální vyjednávání v říjnu. Britský parlament zamítl předčasné volby a nyní bude na 5 týdnů přerušeno zasedání. Trhy budou s největší pozorností hledět na čtvrteční zasedání ECB, očekávají se poměrně razantní opatření na podporu ekonomiky a stále nedostatečné inflace, takže pokud by ECB rozsahem svých opatření zklamala, dá se očekávat minimálně krátkodobá negativní reakce, protože v cenách akcií jsou již pozitivní očekávání obsažena. Evropské indexy končily také v záporu, kromě DAXU, ten mírně rostl. To se dá patrně připočítat o něco lepším výsledkům německého exportu. FTSE naopak ztrácel přes 0,6% i kvůli silnější libře, na jejíž pohyby je index citlivý. Ta posílila v důsledku zvyšující se šance, že se neuskuteční brexit bez dohody. Akcie AT&T posílily (během obchodování až +5%) po zveřejnění informace, že podíl ve firmě nakoupil známý aktivistický investor Elliott Management a zaslal vedení firmy dopis, kde navrhuje plán, kterým by do dvou let mohl zvýšit hodnotu firmy o 60% na historická maxima. Plán se mimo jiné zaměřuje na utlumení akvizic, prodej některých částí či snížení nákladů. Apple by měl dnes večer oznámit nové iPhony svou a streamovací službu, kterou chce konkurovat Netflixu a do níž vložil nemalé investice. Dnes se neočekává zveřejnění významných makroekonomických ukazatelů. Asijské trhy obchodují smíšeně, evropské futures ukazují zatím směrem dolů.

 

O2 ČR opět nakupovala zpět své akcie

O2 ČR v minulém týdnu opět provedla zpětný odkup akcií v celkovém objemu 47 tis. kusů za průměrnou cenu 216,3 Kč. Tento objem představoval asi 40% z celkového zobchodovaného objemu na tomto titulu v minulém týdnu. O2 může využívat program zpětného odkupu podle uvážení, současné nákupy tedy indikují, že management vidí současnou cenu jako nízkou.

 

Zdroj:Jan Šafránek, Petr Bártek, Česká Spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.