Akciové portfolio Berkshire Hathaway: Jaké akcie ve 3Q kupoval a prodával Warren Buffet?

11:33 | E V | Diskuze

Americký konglomerát Berkshire Hathaway, který vede ikonické duo Warren Buffett a Charlie Munger, v reportu 13F zveřejnil změny v akciovém portfoliu za 3Q.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Nově byly do portfolia zařazeny akcie RH a Occidental.

Nákup akcií výrobce luxusního nábytku Restoration Hardware

Konglomerát nakoupil 1,2 mil. akcií výrobce luxusního nábytku RH, dříve známého jako Restoration Hardware, v hodnotě 206 mil. USD a ve společnosti tak získal 6,5% podíl.

Její akcie letos posílily o 46 % a dalších 7 % přidaly v poburzovních hodinách po zveřejnění reportu 13F.

Buffet koupil akcie ropné společnosti Occidental Petroleum, již dříve ji podpořil

Berkshire Hathaway koupila také 7,4 mil. akcií ropné společnosti Occidental Petroleum.

Již v dubnu letošního roku Buffet koupil preferenční akcie společnosti za 10 mld. USD a získal opci na až 80 mil. kmenových, aby společnost Occidental Petroleum mohla realizovat akvizici společnosti Anadarko.

Dubnová transakce je podmíněná realizací akvizice, naopak proti které se však staví další zvučné jméno amerického trhu – aktivistický akcionář Carl Icahn.

Snížení pozice v akciích Wells Fargo, Apple

Buffetův konglomerát ve 3Q snížil pozice v akciích Wells Fargo (o 7 % na na 378 mil. akcií), Phillips 66 (o 6 % na 5,1 mil. akcií) a nepatrně také u společnosti Apple (o 750 tis. akcií na 248 mil. akcií).

Zajímá vás, jak investují velcí hráči? Sledujte reporty 13-F

Fondy nad určitou velikost mají povinnost zveřejňovat své pozice v regulatorních hlášeních 13F pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Ke zveřejnění těchto reportů, známých pod zkratkou 13-F nebo 13F, dochází po 45 dnech od konce kvartálu. Pozice se tak od té doby mohly změnit, přesto nabízí jistý náhled na uvažování velkých investorů.

Zdroj: The Financial Times, SEC, Yahoo Finance, CNBC

Zdroj:Jan Tománek Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.