Akciové indexy lámou rekordy, ale tyto čtyři dividendové akcie jsou stále poměrně levné

15:59 | Ne Ro | Diskuze

Ať se podíváme na metriky jakkoli, akciový trh momentálně drahý, ne-li přímo "mastný". Sice se to netýká úplně všech sektorů, nicméně S&P 500 jakožto celek je drahý - utility, telekomunikace a výrobky základní spotřeby...

Foto: Masaru Kamikura

Přirážku přitom vytvářejí samotní investoři, kteří doslova hladovějí po zisku a kupují akcie z těchto sektorů namísto dluhopisů s historicky nízkými kupóny. Investoři se přitom snaží nalézt levné akcie v sektorech, které stále vypadají jaksi slušně. Spotřební a technologické sektory jsou levnější než jejich průměr za posledních 25 let. Při prolustrování databáze analytiků společnosti Merrill Lynch lze právě v těchto sektorech stále ještě najít akcie, které jsou relativně levné, a navíc s ohodnocením na "buy". Čtyři níže uvedené společnosti vypadají spolu se svými akciemi mimořádně, mají dividendy vyšší než současné 30leté dluhopisy USA, vynášející bídných 2,25 %.

 

GameStop

Tato top maloobchodní společnost těží z nově spuštěných výrobků na trh. GameStop Corp. (NYSE: GME) funguje prostřednictvím všech kanálů jakožto videoherní maloobchodní společnost. Společnost prodává nový i repsanovaný herní hardware, fyzický i digitální videoherní software, již dříve vlastněné a hodnotné hry, příslušenství k videohrám, jako ovladače, herní headsety, paměťové karty a další přídavná zařízení k videohernímu hardwaru a softwaru, digitální produkty, včetně stahovatelného obsahu, předplacené digitální a členské karty, digitálně stáhnutelný software apod. Společnost dále prodává mobilní a spotřební elektroniku, včetně smartphonů, tabletů, headphonů a příslušenství, dále též repasované smartphony, osobní počítače, zábavní software nejrůznějších žánrů, včetně sportu, akčních her, strategií, adventur, simulátorů; herních příruček, časopisů a hraček s herní tématikou. Ke 30. lednu 2016 společnost provozovala 7117 obchodů ve Spojených státech amerických, v Austrálii, v Kanadě a v Evropě. GameStop primárně nabízí produkty pod značkami GameStop, EB Games a Micromania. Vedoucí analytici Wall Street cítí, že by hardwarové updaty a vypuštění nových her na trh mohly hernímu segmentu pomoci vzhůru. Mimoto, osvěžení hardwaru během druhé půli roku plus vypuštění vysoce kvalitních výrobků na trh ve čtvrtém čtvrtletí by mohly napomoci větším tržbám. Společnost před nedávnem těžila z pokémonového šílenství a také z oznámení velkých plánů expandovat. Investoři GameStop dostávají dividendu 5,15 %. Cílová cena akcií podle analytiků z Merrill Lynch je 35 USD. Očekávání analytiků Wall Street je 34,90 USD. 

 

Intel

Lídr mezi polovodiči tvrdě pracuje na snížení své závislosti na osobních počítačích. Společnost Intel Corp. (NASDAQ: INTC) navrhuje, vyrábí a prodává integrované digitální technologické platformy po celém světě, a to v nejrůznějších počítačových výrobcích, zahrnujících notebooky, systémy dva v jednom, desktopy, servery, tablety, smartphony, bezdrátové i drátové síťové prvky, nositelná i výrobní zařízení, a to jak pro maloobchod, tak i pro transport, průmysl, stavebnictví, domácí použití či jiná tržní odvětví. Společnost má též v nabídce prvky pro komunikaci a propojitelnost, jako například procesory základního pásma, radiostanice, integrované obvody pro energetický management, tablety, telefony, internetová řešení, 4G LTE modemy, bluetooth technologie, GPS přijímače, softwarová řešení a testy interoperability, domácí brány a komponenty set-top boxů. Intel oznámil, že druhé čtvrtletí dopadlo podle očekávání, nicméně tržby datacenter nesplnily očekávání společnosti Intel. Nicméně nově uzavřené partnerství se společností Microsoft ohledně virtuální reality a důsledný posun od závislosti na čipech pro osobní počítače znamenají přesvědčivé "buy" pro akcie této společnosti. Investoři Intelu dostávají dividendu 2,95%. Cílová cena akcií podle analytiků z Merrill Lynch je 42 USD. Očekávání analytiků Wall Street je 37,58 USD. 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.