Akcie Whole Foods jsou k nakousnutí

11:55 | Ne Ro | Diskuze

Whole Foods Market Inc. (WFM) provozuje v rámci USA 432 obchodů s biopotravinami plus několik dalších v Kanadě a ve Velké Británii.  Je tady čas akcie koupit?

Foto: Open Grid Scheduler

Věci, kterých jsme se obávali, že nastanou, již nastaly: zesilující konkurenční tlaky v sektoru s biopotravinami, zpomalující se růst tržeb a snižování cen. Tyto faktory se jak vidno také již podepsaly na poklesu ceny akcií. A navíc, tato společnost z texaského Austinu provádí úpravy, které by mohly překvapit i skeptiky na Wall Street. Pouze šest analytiků  z pětadvaceti, kteří akcie společnosti pokryli, má rating nastaven na "Buy", což může být signálem pro investory, kteří chtějí nakupovat, když ostatní danou akcii nenakupují či prodávají.

Současná hodnota Whole Foods je sedminásobkem hodnoty podniku (EV) vůči zisku před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA), jinými slovy, hodnota je nejnižší od finanční krize v roce 2008 a více v souladu s konkurenty, než v minulosti. Stačí málo a akcie by mohly opět nabrat kurz vzhůru. Trpělivý investor by mohl očekávat výnos až 40 % během následujících dvou let, jakmile nápravná opatření společnosti začnou přinášet své ovoce. Současné ohodnocení Whole Foods má dnes mnohem více společného se společností Kroger, než by se na první pohled mohlo zdát. Dříve se akcie obchodovaly za šestnáctinásobek vůči Ebitda.

Je možné, že se společnosti Whole Foods povede, aby v budoucnosti uvažovaný poměr EV/Ebitda narostl až na desetinásobek nebo 40 USD na akcii. Šestinásobek poměru EV/Ebitda nebo 25 USD na akcii by mohl naopak představovat cenu pro vstup, která by mohla přilákat investory (Apollo zaplatil sedminásobek EV/Ebitda za Fresh Market). 25USD za akcii je slušná cena, nadruhou stranu na úrovni přibližně 28 USD je velmi silná technická podpora, která by měla poklesu bránit. Pokud tato bude tato hladina prolomena, pak je oněch 25 USD zcela reálných.

Páteční uzavírací cena akcií byla 28.52 USD, což je o 50 % méně, než maximum, jehož akcie dosáhly 18. února loňského roku.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.