TOP 5 akcie, u kterých mohou blížící se hospodářské výsledky vést k hromadnému uzavírání krátkých pozic

15:33 | wa pe | Diskuze

Akciové tituly, na kterých se navršily krátké pozice investorů, mohou po zveřejnění pozitivních zpráv zaznamenat skokové posílení.  Které akcie mají potenciál výrazně posílit po zveřejnění hospodářských výsledků za první čtvrtletí?

Foto: Public Domain

Investor, který prodává akcii takzvaně na krátko, si může dovolit držet akciový titul v případě jeho posilování jen po omezenou dobu. Většina takzvaných shortařů je ochotna přijmout v rámci svých spekulací pouze relativně nízké ztráty. Pokud se na titulu objeví pozitivní zprávy, jako například lepší než očekávané čtvrtletní výsledky, velká část investorů začne uzavírat své krátké pozice, což vede k dalšímu posílení titulu mnohdy i o desítky procent.  

Následující společnosti zatížené značným objemem krátkých pozic se v tomto týdnu chystají zveřejnit své hospodářské výsledky za první čtvrtletí:

Twilio

Společnost Twilio zveřejní své výsledky dnes po uzavření trhu.

zdroj: TS

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.