Akcie Twitteru míří po nevýrazných výsledcích dolů

14:17 | wa pe | Diskuze

Jack Dorsey a jeho Square v minulém týdnu na Wall Street zářili. Podaří se mu však uspět i dlouhodobě?

 Ilustrační foto, Gerd Altmann

Jacku Dorseyemu se v minulém týdnu na Wall Street povedl takřka zázrak. Jeho společnost Square, která byla naceněna pod svým cílovým rozsahem na 9 USD, (očekával se rozsah 9 – 11 USD) se vyšplhala za první den svého obchodování o 45 % na 13,07 USD za akcii.

Kdy naposledy jsme se setkali s něčím podobným? Před sedmnácti lety během dot-com bubliny, kdy počáteční veřejná nabídka (IPO) startupu TheGlobe.com zaznamenala nejvyšší nárůst v prvním dni obchodování v celé historii Spojených států, poté co byla při uvedení výrazně podhodnocena.

Podaří se další Dorseyho společnosti Twitteru podobný husarský kousek? Ne v nejbližší době, domnívají se někteří analytici.

V pondělí poklesly akcie Twitteru (TWTR) o 4 % na 25,20 USD pod svou IPO úroveň na 26 USD. V poklesu se odrazily především obavy ze stagnujícího počtu uživatelů sociální sítě a utěšeného růstu jejích konkurentů. Akcie Squares (SQ) také poklesly o skoro 6 % na 12,12 USD.

Dorsey je CEO a spoluzakladatel Square. Stejnou pozici zastává také u Twitteru, kde se má postarat o obrat firmy k lepšímu.

Analytici z Jackdaw Research se však obávají, že zvýšení počtu uživatelů či jiné pozitivní výsledky se Dorseymu nemohou podařit přes noc.

Tomu napovídají i výsledky za třetí čtvrtletí, kdy počet nových uživatelů byl jen zanedbatelný a také další faktory nenahrávají myšlence, že Twitter je z nejhoršího venku.

Společnost dále zklamala své investory slabou předpovědí na poslední čtvrtletí roku.

Mezi investory tak aktuálně panuje jen slabá naděje na výrazné zlepšení situace.

Zdroj:usatoday
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.