Akcie Twitter se v roce 2018 vrátí ve velkém stylu, je přesvědčen analytik

12:42 | wa pe | Diskuze

Jeff Reeves se ve své aktuálním článku zamýšlí nad důvody, proč by akcie sociální sítě Twitter měly v příštím roce znovu přitahovat pozornost investorů.

Foto: Esther Vargas

Akcie Twitter od svého uvedení na burzu zatím pouze výrazně oslabovaly. Již v roce 2015 ztrácely na svá maxima 40 % a tento pokles se nezastavil až do počátku letošního roku. Podle Jeffa Reevese je pravděpodobné, že akcie společnosti se symbolem malého modrého ptáčka se konečně naučily létat a v příštím roce by mohly výrazně posílit. Od svých jarních minim již akcie TWTR posilují o 50 % a optimismus trhu posílily také solidní výsledky za čtvrtletí končící říjnem.

Nyní je samozřejmě otázkou, zdali je toto posílení počátkem nového býčího trendu, nebo jen výkyvem bez delšího trvání. Z pohledu technické analýzy analytik upozorňuje především na trojici vyšších maxim na akciích TWTR v květnu, červenci a říjnu. Překonání aktuální hranice 22 USD za akcii by podle něj mělo potvrdit býčí trend, který se formoval v posledních měsících. Z fundamentálního hlediska se zdá, že Twitter se začíná stavět na vlastní nohy, kdy dosahuje opětovně ziskovosti. Ve třetím čtvrtletí společnost překvapila jak na straně zisku, tak tržeb. V dalším čtvrtletí společnost předpokládá, že vykáže první čistý GAAP zisk za poslední čtyři kvartály. Analytik dále upozorňuje na finanční polštář, který má dnes Twitter k dispozici. V hotovosti a likvidních investicích sociální síť disponuje 4,2 miliardy USD, bezprostřední bankrot tedy nehrozí, ani kdyby se společnost v dohledné době nevrátila k zisku.   

Mění se také pohled respektovaných analytických týmů na titul, který až donedávná doporučovaly k prodeji. Zatímco v Citigroup a UBS nedávno zvýšili své investiční doporučení pro akcie TWTR na „Neutral,“ v Argusu již doporučují „Buy“ s cílovou cenou 25 USD. 

Sociální síť v posledních měsících provedla řadu změn, které by ji měly zpřístupnit širšímu okruhu uživatelů a zvýšit monetizaci jejích služeb. V září byl zdvojnásoben maximální počet znaků na tweet na 280. Pozitivní roli by také měla mít nedávno ohlášená spolupráce s agenturou Bloomberg či společnostmi Goldman Sachs, Infiniti a AT&T. Twitter dále zprovoznila videoreklamy, které se spouštějí před živými přenosy na platformě Periscope a zadavatelům reklamy nabídla další nástroje pro sledování efektivity jejich marketingových kampaní. Podle Reevse Twitter dokazuje, že sociální síť nemusí za každou cenu rozšiřovat svůj okruh uživatelů či navyšovat jejich dobu strávenou na síti. Stačí se pouze zaměřit na výraznější monetizaci služeb.

Analytik také oceňuje snahy Twitter o transparenci svých služeb v souvislosti s posledními případy mediálních manipulací. V USA se velká pozornost věnuje především takzvaným fake news a údajnému ruskému vměšování se do posledních prezidentských voleb. I přes jeho jeho náchylnost k manipulacím, což je ostatně i slabé místo konkurenční Facebook, Twitter nadále zůstává jedním z primárních zdrojů informací v digitálním věku, shrnuje analytik.  

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.