Akcie společnosti vyrábějící alkohol vyletěly za uplynulých pět let o 750 % nahoru a je zde šance, že v tomto růstu budou nadále pokračovat

20.09.2016 10:45 | Ne Ro | Diskuze
Foto: Public Domain

Analytici z Morgan Stanley se nechali slyšet, že společnost Constellation Brands, Inc. patří mezi nejvíce nedoceněné společnosti v rámci tohoto odvětví.

Constellation Brands je mateřskou společností značek jako Corona Extra, Modelo Especial či Svedka Vodka. Její akcie za posledních pět let zaznamenaly obří nárůst o 750 %. Podle analytiků z Wall Street růst společnosti však teprve začal. Největší příležitost pro Constellation Brands přitom představují byznysy produkující víno a pivo. Společnost před nedávnem koupila dvě značky vín - The Prisoner a Meiomi - za celkem 600 miliónů USD. Mimoto, provedla zeštíhlení výdajů v rámci svého pivovarského byznysu, následkem čehož se navýšila zisková marže.

Pivo značky Corona představuje páté nejprodávanější pivo v Americe. Je to s podivem, uvážíme-li skutečnost, že v hodnocení chuti piv různých značek vychází Corona s hodnocením "strašné". Vzdor tomu se toto pivo stalo tak populárním, že loni dokonce patřilo následkem velké poptávky po něm k nedostatkovému zboží.  Zástupci Constellation Brands se pro The Wall Street Journal vyjádřili, že společnost utratila 1,5 miliardy USD na rozšíření svého hlavního pivovaru na mexické hranici. Constellation Brands se také snaží otevřít nový závod v Kalifornii, od čehož si slibuje zdvojnásobení produkce v roce 2018.

Popularita piva značky Corona je o to víc zarážející, protože toto pivo bývá kritizováno pro jeho odpornou chuť. Celých 3200 hodnocení tohoto piva na RateBeer.com staví pivo Corona na škále do 10 na mizerných 1,69. Také Beer Advocate dává Coroně bídné ohodnocení 55 ze 100 a chuť tohoto piva popisuje následovně: "vyčpělé sírné aroma, nasmrádlé a s chutí povařené zeleniny. Úspěch Corony o to víc překvapuje právě v době, kdy tradiční značky piva jako Budweiser čelí klesajícím prodejům. Jak to tedy Corona dokázala stát se takto populární? Chutí to bude sotva. Poděkovat za tento úspěch může zdařilému marketingu. Společnost Constellation Beverages totiž během posledních let vedla velmi agresivní marketingovou kampaň, v rámci níž se zvláště zaměřila na lidi kupující plážové pivo během zimních měsíců s řadou reklam okolo fotbalových koučů či dne díkůvzdání.

 

Zdroj:money.cnn, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.