Akcie NVIDIA nabízejí další prostor k růstu

16.08.2016 10:56 | V Z | Diskuze

Americká společnost NVIDIA, specializující se na výrobu grafických procesorů, osobních počítačů a handheldů, vykázala dobré výsledky za první pololetí fiskálního roku 2017 a oznámený výhled pro třetí čtvrtletí převýšil konsenzus očekávání analytiků.

Foto: Masaru Kamikura

Analytik společnosti Argus Research Jim Kelleher se domnívá, že pozitivní vývoj nabízí další prostor pro růst ceny akcií, píše server Benzinga.

Kelleher společnosti NVIDIA potvrdil rating „Buy“ a stanovil cílovou cenu v rozmezí 54 až 72 dolarů za akcii.

 

Vysoká výkonnost ve druhém čtvrtletí

Tržby a zisk na akcii vykázané společností NVIDIA za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2017 překonaly očekávání analytiků. K dobrým výsledkům firmy přitom přispěly jak tradiční, tak nové aktivity.

„Společnost registruje rostoucí poptávku pro grafických procesorech Pascal používaných na různých platformách, od počítačových her až po deep learning (strojové učení) a další nástroje budoucnosti,“ uvádí Kelleher a dodává, že NVIDIA těží i z platformy GPU Accelerated Computing, využívající její know-how a inovativní grafické technologie.

 

Růst pohání deep learning

Ředitel společnosti NVIDIA Jen-Hsun Huang uvádí, že vysoká výkonnost ve druhém čtvrtletí fiskálního roku byla poháněna především segmentem deep learningu, v němž je „vysoká kapacita zpracování grafiky, kterou NVIDIA nabízí, využívána k náročným početním úkolům“.

Výnosy z datových center meziročně vzrostly o 110 %. Segment high performance computing (HPC) meziročně stagnoval. Podle Kellehera tedy veškerý růst jde na vrub deep learningu.

„NVIDIA investuje značné prostředky do zajištění a rozvinutí své vedoucí pozice v oblasti strojového učení,“ upozorňuje Kelleher. Dalším segmentem, v němž tržby na koncovém trhu meziročně vzrostly o více než 50 %, je automobilový průmysl. NVIDIA má silnou pozici v existujících oborech v automobilovém průmyslu a patří k leaderům i v segmentu samořídících vozidel.

 

Aktuální ratingy společnosti NVIDIA

Datum

Společnost

Krok

Z

Na

Srpen 2016

RBC Capital

Upgrade

Sector Perform

Outperform

Srpen 2016

Deutsche Bank

Zachování

 

Hold

Srpen 2016

Barclays

Zachování

 

Underweight

Zdroj:Benzinga, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.