Akcie Nokia mohou růst o 70 % i více a to bez ohledu na integrační výdaje se společností Alcatel. Doporučení od Argus zní "buy"

17.08.2016 14:05 | Miloš Kotek | Diskuze
Foto: Open Grid Scheduler / Grid Engine

Společnost Nokia Corp. (NOK) uveřejnila výsledky svého hospodaření za druhé čtvrtletí, které naznačují, jak je úspěšná ve vysoce konkurenčním prostředí bezdrátového připojení, kde ustupují sítě typu 3G a 4G a pozvolna nastupuje generace 5G. Jde o první hospodářské výsledky po převzetí konkurenční společnosti Alcatel Lucent, což s sebou přineslo zářez do volné hotovosti a náklady na sloučení obou společností.

Analytici společnosti Argus dávají společnosti Nokia rating „Nakupovat“ s cílovou cenou 10 USD. Očekávají, že Nokia bude čelit krátkodobým výzvám, ale zároveň věří, že má velmi dobrý potenciál prosadit se na trhu sítí 5G, které v následujících několika letech začnou postupně dominovat.

Nokia oznámila, že společnosti HMD Global poskytne licenci na výrobu mobilů a tabletů, ale sama nebude na tomto poli v následujících letech působit, i když příjmy z této oblasti naznačují dobrý růst.

Generální ředitel společnosti Nokia, Rajeev Suri předpokládá, že sítě generace 5G budou hlavním růstovým faktorem. Generace 5G by měla rychle růst na trzích, hlavně v USA, Japonsku a Číně. Na ostatních trzích by ještě několik let měly koexistovat sítě 5G s předcházející generací 4G.

Nokia koupila společnost Alcatel-Lucent navzdory faktu, že segment mobilních telefonů se blíží svému nasycení. Hlavním důvodem nákupu však byl technologický vývoj sítí 5G, u kterých se předpokládá v následujících letech stabilní a soustavný růst.

 

Zdroj:247wallst, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.