Akcie na globálních trzích čekají potíže, obává se největší správce majetku na světě

12:25 | wa pe | Diskuze

Společnost s největším objemem spravovaného majetku na světě, americká BlackRock právě snížila svůj globální rating pro akcie na „neutral.“

Foto: Rob Hurson

Vedoucí investiční stratég v BlackRock, Richard Turnill, který spravuje více jak 4 biliony USD aktiv, se rozhodl po setkání s významnými investory společnosti snížit svůj výhled světových akciových trhů. Mezi hlavními důvody figuruje především pravděpodobnost dalšího zvyšování úrokových sazeb FEDu, stejně jako stále hrozící riziko brexitu, celkové zpomalování globální ekonomiky a uprchlická krize.

Kromě těchto spíše externích faktorů se Turnill věnoval i situaci na samotném akciovém trhu v USA. Z pohledu na dlouhodobou historickou valuaci akcií v USA je jejich dnešní cena na přibližně 70. percentilu, což znamená, že pouze 30 % veškeré doby byly akcie dražší nežli dnes. V kombinaci s výše zmíněnými externími riziky to může mít podle investičního stratéga za následek vysokou volatilitu akciového trhu. 

Že je cosi shnilého na akciovém trhu americkém nedávno naznačili i analytici investiční banky Goldman Sachs a na všeobecně krátké pozice největších investorů v USA nedávno upozornil také český investiční guru Tomáš Michálek

Turnill dále uvedl, že za současné situace změní svůj výhled na akcie za podmínky, že se významně zvednou korporátní zisky. Klíčovou podle něho bude v příštích měsících míra inflace a to zdali se vlády uchýlí spíše k fiskálním stimulům nežli dalšímu snižování úrokových sazeb. 

 zdroj: BlackRock

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.