Akcie Monety na 75Kč jsou spíše k nákupu než k prodeji. Dividendová politika Monety je nastavena více než atraktivně

12:51 | mos ja | Diskuze

Akcie Moneta Money bank jsou v posledních týdnech pod tlakem. Akcie se na konci července dostaly na úroveň 80 Kč a od té doby klesají. Cena se dokonce na chvíli podívala i pod hranici 75 Kč, která na konci června zafungovala jako výrazná podpora. Na to jaký by mohl být vývoj akcií Moneta jsme se krátce zeptali portfolio manažera Michala Semotana z J&T Bank.

Foto: Michal Semotan

Akcie Moneta dnes obdržely dvě snížená doporučení. Jedno od Komerční banky a druhé od JP Morgan. Cílové ceny byly stanoveny na 90 a 91 Kč. Doporučení však stále zůstává kupovat. Myslíte si, že nové cílové ceny lépe odrážejí  valuaci Moneta nebo s tím spíše nesouhlasíte?

Domnívám se, že nové cílové ceny jsou poměrně konzervativní a sám se osobně ztotožňuji spíše s cílovou cenu nastavenou naším analytikem (J&T Banky), která je mírně  nad úrovní 100Kč za akcii.

 

Akcie Monety jsou nyní na úrovni zhruba 75 Kč, což by se mohlo zdát poměrně nízko vzhledem k historickému vývoji. Jak vidíte tuto cenu vy po technické stránce?

Technické analýze zvláště na českých akciích osobně příliš nevěřím, nepřeceňuji ji, i když i na domácím trhu na to máme kvalitní odborníky. Na druhou stranu je pravda, že cena blízko ročních minim vyvolává mezi části investorů nervozitu a prolomení minimálních hodnot může generovat další prodejní příkazy. Mě však akcie Monety na 75Kč přijdou vhodné k nákupu.  

 

Moneta nedávno reportovala své výsledky hospodaření a výrazně překonala odhady trhu na úrovni čistého zisku. Čistý úrokový výnos a příjmy z poplatků naopak zaostaly za odhady, ale kompenzoval je pokles administrativních nákladů. Za první pololetí banka snížila provozní náklady. Není to známka pozitivního vývoje a nějaký alespoň pozvolný signál k nákupu akcií?

Já s tímto souhlasím, mě kvartální výsledky přišly celkově jako mírně pozitivní, a po pravdě jsem čekal spíše pozitivní reakci na trhu, ten pokles ceny mě překvapil… negativně… moc tomu nerozumím.

 

Skupina také znovu potvrdila svou dividendovou politiku a svůj cíl rozdělit zbývající přebytečný kapitál akcionářům. Moneta je tak silnou dividendovou akcií. Nejsou z tohoto pohledu akcie nyní podhodnocené? Jak byste hodnotil aktuální fundamentální stránku firmy?

Dividendová politika Monety je nastavena více než atraktivně, je však potřeba říci, že takovou dividendu nejde vyplácet do nekonečna. Je proto potřeba vidět i prostor pro růst samotného byznysu jako takového, a růst sazeb na českém trhu, alespoň mírný, by mohl být tou první pozitivní vlaštovkou pro bankovní tituly v Česku z tohoto pohledu. Podle mě je Moneta fundamentálně zajímavý papír, mám ho ve svém portfoliu a nyní při poklesu jsem dokupoval.

 

Zdroj:Michal Semotan, J&T Bank, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -1
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.