Akcie Moneta Money Bank dnes vstoupily do oficiálního obchodování na pražské burze

10.05.2016 10:36 | fa ra | Diskuze

Akcie tuzemské Moneta Money Bank se od dneška oficiálně obchodují na pražské burze. Představitelé banky a burzy o tom dnes informovali na tiskové konferenci. Podmíněné obchodování akcií na burze přitom bylo zahájeno již v pátek.

Foto: Web4Trader

Jediný rozdíl je podle dřívějšího vyjádření analytika společnosti Cyrrus Marka Hatlapatky v tom, že pokud by z nějakého důvodu dnes nezačalo oficiální obchodování, obchody uzavřené v rámci podmíněného režimu by byly anulovány.

V pondělí si akcie Moneta Money Bank připsaly zhodnocení o více než půl druhého procenta na 69,10 koruny. Aktuálně k dnešní 10. hodině podle údajů burzy akcie banky posilují o více než procento na 69,80 koruny.

"Dnes je první den, kdy jsou naše akcie k dispozici pro oficiální obchodování na Burze cenných papírů Praha. Jsme rádi, že můžeme přivítat naše nové investory na naší společné cestě k tomu, abychom se stali plně nezávislou českou bankou," uvedl šéf banky Tomáš Spurný.

Šéf pražské burzy Petr Koblic dnes uvedl, že akcie banky budou zařazeny do indexu burzy PX na konci května a jejich váha v něm by měla být 10 procent.

Moneta Money Bank nabídla celkem 260,61 milionu kmenových akcií společnosti na hlavním trhu pražské burzy za 68 Kč za kus. Na akciovém trhu nabízí 51 procent akcií firmy s tím, že k prodeji nebudou nabízeny žádné nově vydané akcie. Určená cena ohodnocuje banku na 34,748 miliardy Kč. Banku, která se do konce dubna jmenovala GE Money Bank, vlastní společnost GE Capital International Holdings Limited. Nabídka akcií souvisí se záměrem amerického konglomerátu prodat banku do příštího roku a zaměřit se na průmyslovou činnost. Firma nabídla většinu svých kmenových akcií institucionálním investorům.

Moneta Money Bank a společnost GE Capital také uvedly, že v období 180 dnů po zahájení podmíněného obchodování akcií na hlavním trhu pražské burzy nevydají nové akcie, ani nepřevedou držené akcie na třetí osobu.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.