Akcie Micron skokově posílily kvůli spekulacím o převzetí společnosti

17:32 | Ne Ro | Diskuze

Akcie společnosti Micron Technology Inc. (MU) jsou dnes v centru pozornosti z důvodu spekulací z Keybanc o možném převzetí společnosti. Jak včera, tak i dnes po zahájení dnešní obchodní seance v USA akcie MU skokově posílily. Posléze část svých dnešních zisků opět upsaly.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Akcie Micron jen od pondělka dosud připsaly již +9 % a momentálně se obchodují kolem úrovně 60 USD.

Níže uvádíme graf technické analýzy akcie MU. Modře jsou značeny Fibonacciho úrovně a oranžově jsou vidle Pitchfork.

Zdroj: TS

Z grafu je patrné, že došlo k překonání podpory, předpověděné předchozí technickou analýzou z 27. února. Pokud jde o vývoj MACD, tak zde je patrný parabolický nárůst. Spojíme-li tento vývoj s indexem relativní síly RSI, který se nachází nad úrovní 80 za velkých obchodovaných objemů, tak je patrné, že buďto máme co do činění s přeprodanou akcií anebo je zde nějaká zásadní novinka, která by měla mít na společnost výrazný dopad.

Ačkoli akcie MU dosáhla v pondělním maximu svého krátkodobého vrcholu, v této situaci nelze hovořit o vybírání zisků.

V tuto chvíli lze doporučit put opce 52,50 USD s exspirací 23. března. Společnost Micron by měla ohlásit svůj kvartální výsledek hospodaření příští čtvrtek (22. března) po zahájení obchodní seance.

Zdroj:TS
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.