Akcie maloobchodních společností podle Goldman Sachs

14:32 | Pet Bu | Diskuze

Podle analytiků společnosti Goldman Sachs generují maloobchodníci až třetinu svých ročních prodejů v posledním čtvrtletí roku. Dopad na akcie jednotlivých maloobchodníků, kteří v tomto roce zaznamenali propady, je ještě větší, protože zákazníci uskutečňují větší množství nákupů online, což se odráží v masivním uzavírání kamenných obchodů.

Foto: W4T

“V posledních třech letech byly měsíce listopad a prosinec pro výkon maloobchodních akcií třikrát až čtyřikrát důležitější, než jiné měsíce roku,“ napsala analytička Goldman Sachs Katherine Fogertey. Ta vybrala akcie Macy’s Inc., Kohl’s Corp. a Ulta Beauty Inc. jako tři tituly, u kterých trh s opcemi podceňuje potenciál volatility. Doporučila investorům nakoupit „Straddles“ na akcie Ulta a Kohl’s. Podle jejích slov reprezentuje o firmy Ulta sváteční sezóna „okolo 33% ročního pohybu tohoto titulu“. Straddle je objednávka koupě nebo prodeje stejného množství prodejních opcí a kupních opcí se stejnými podkladovými aktivy, se stejnou realizační cenou a se stejným dnem vypršení. Jedná se o sázku na to, že se akcie pohne o určitý kus, tedy sázku na volatilitu akciového titulu.

Akcie Macy’s klesly v tomto roce o 42%, zatímco akcie Kohl’s ztratily v tomto roce 10% i poté, co v minulém týdnu přidaly 3%. Akcie Ulta ztratily skoro 17% své hodnoty.

Analytici Goldman také oznámili, že trh s opcemi naznačuje, že investoři se „obávají rizika poklesu“ pro akcie Urban Outfitters Inc., Costco Wholesale Corp. a Ross Stores Inc. Investoři jsou naopak optimističtí při pohledu na akcie Amazon.com Inc., TJX Cos. a Wal-Mart Stores Inc.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Opce jako všestranný nástroj

Ilustrativní obrázek

Ackman ukončil svou krátkou pozici v Herbalife

Ilustrativní obrázek

Analytici z Morgan Stanley zvýšili doporučení pro akcie Plains All American Pipeline

Ilustrativní obrázek

Analytici z Credit Suisse zvýšili doporučení pro akcie Hess

Ilustrativní obrázek

Binární opce: podvod, nebo příležitost?

Ilustrativní obrázek

Analytici z Goldman Sachs předpovídají, že cena ropy do půl roka překročí 80 USD

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.