Akcie maloobchodních společností podle Goldman Sachs

14:32 | Pet Bu | Diskuze

Podle analytiků společnosti Goldman Sachs generují maloobchodníci až třetinu svých ročních prodejů v posledním čtvrtletí roku. Dopad na akcie jednotlivých maloobchodníků, kteří v tomto roce zaznamenali propady, je ještě větší, protože zákazníci uskutečňují větší množství nákupů online, což se odráží v masivním uzavírání kamenných obchodů.

Foto: W4T

“V posledních třech letech byly měsíce listopad a prosinec pro výkon maloobchodních akcií třikrát až čtyřikrát důležitější, než jiné měsíce roku,“ napsala analytička Goldman Sachs Katherine Fogertey. Ta vybrala akcie Macy’s Inc., Kohl’s Corp. a Ulta Beauty Inc. jako tři tituly, u kterých trh s opcemi podceňuje potenciál volatility. Doporučila investorům nakoupit „Straddles“ na akcie Ulta a Kohl’s. Podle jejích slov reprezentuje o firmy Ulta sváteční sezóna „okolo 33% ročního pohybu tohoto titulu“. Straddle je objednávka koupě nebo prodeje stejného množství prodejních opcí a kupních opcí se stejnými podkladovými aktivy, se stejnou realizační cenou a se stejným dnem vypršení. Jedná se o sázku na to, že se akcie pohne o určitý kus, tedy sázku na volatilitu akciového titulu.

Akcie Macy’s klesly v tomto roce o 42%, zatímco akcie Kohl’s ztratily v tomto roce 10% i poté, co v minulém týdnu přidaly 3%. Akcie Ulta ztratily skoro 17% své hodnoty.

Analytici Goldman také oznámili, že trh s opcemi naznačuje, že investoři se „obávají rizika poklesu“ pro akcie Urban Outfitters Inc., Costco Wholesale Corp. a Ross Stores Inc. Investoři jsou naopak optimističtí při pohledu na akcie Amazon.com Inc., TJX Cos. a Wal-Mart Stores Inc.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Opce jako všestranný nástroj

Ilustrativní obrázek

Ackman ukončil svou krátkou pozici v Herbalife

Ilustrativní obrázek

Analytici z Morgan Stanley zvýšili doporučení pro akcie Plains All American Pipeline

Ilustrativní obrázek

Analytici z Credit Suisse zvýšili doporučení pro akcie Hess

Ilustrativní obrázek

Binární opce: podvod, nebo příležitost?

Ilustrativní obrázek

Analytici z Goldman Sachs předpovídají, že cena ropy do půl roka překročí 80 USDČti více
Ilustrativní obrázek

Nezdar měn rozvíjejících se trhů

Ilustrativní obrázek

Okurková sezóna v ekonomice i na trzích

Ilustrativní obrázek

Bližší pohled na inflaci v eurozóně za červen 2018

Ilustrativní obrázek

České PPI potvrdí dále sílící inflační tlaky

Ilustrativní obrázek

Americký trh nemovitostí ukáže smíšené výsledky

Ilustrativní obrázek

Guvernér Fedu potvrdil před senátem postupné zvyšování sazeb

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.