Akcie Lufthansa jsou připraveny vzlétnout

10:26 | wa pe | Diskuze

V prestižním investičním týdeníku Barron's se zaměřili na důvody, proč jsou nyní akcie Deutsche Lufthansa atraktivní koupí.

Foto: Public Domain

Nebe nad Evropou se letos znatelně pročišťuje, v tomto měsíci vyhlásily bankrot aerolinky Monarch Airlines, které tak následovaly problémové Air Berlin a Alitalia. 

Především bankrot Air Berlin je pro Lufthansa vnímán jako výrazně pozitivní. Společnost odkoupí část aktiv Air Berlin za 210 milionů EUR, čímž efektivně zamezí vstupu nové konkurence na německý trh. Damian Brewer z RBC upozorňuje na fakt, že Lufthansa bude čelit regulačním obtížím ve snaze integrovat aktiva Air Berlin do svých dosavadních operací a navíc touto akvizicí došlo jen k omezenému snížení kapacity, poměr poptávky a nabídky na trhu se tak výrazně nemění. Analytik přesto ponechává na titulu investiční doporučení „Outperform“ s cílovou cenou 30 EUR. Hlavními důvody ke koupi akcií Lufthansa jsou podle něj nedávná dohoda s piloty, image kvalitního dopravce a solidní poptávka tažená německou ekonomikou. Na pozitivní dopady pětileté dohody se zástupci pilotů upozorňují také analytici Bernstein. Ti v tomto měsíci zvýšili své investiční doporučení pro akcie Lufthansa z „Market Perform“ na „Outperform“ při cílové ceně 30 USD.

Přestože se cena akcií Lufthansa letos zdvojnásobila, stále si z hlediska valuace nevedou ve srovnání s konkurencí nijak špatně. Titul se aktuálně obchoduje za 6,3násobek očekávaného zisku, což je sice více než 5,6násobek Air France-KLM, ale méně než 7,4násobek International Consolidated Airlines Group či 11,7násobek veřejně obchodovaného fondu Global Jets (JETS).

Ve střednědobé a dlouhodové perspektivě nyní bude důležité, jak se Lufthansa vyrovná s další expanzí nízkonákladového konkurenta Ryanair. Střednědobý výhled je smíšený, přiznávají analytici Bernstein, kteří od roku 2019 očekávají pokles ziskové marže. Té k růstu nepomůže ani případná konsolidace na evropském trhu s leteckou dopravou, ve kterou doufali někteří investoři v reakci na bankroty v letošním roce. Analytici Bernstein se domnívají, že vlna konsolidace, ke které došlo v posledních letech v USA, na evropském trhu nehrozí. V dlouhodobé perspektivě bude kapacita evropských aerolinek dále růst.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.