Akcie, které stojí za to dnes sledovat. Smith & Wesson -14 %, SunEdison -44 %

16:29 | wa pe | Diskuze

Akcie některých společností zapsaných na burzách ve Spojených státech by dnes měly zažít významné pohyby v obou směrech. Podívejme se společně, které to jsou.

Foto: Public Domain

 

Virgin America VA

Letecká společnost Virgin America (VA) ohlásila svou akvizici aerolinkami Alaska Air (ALK) v ceně 57 USD za akcii. Alaska Air nakonec získala přednost před JetBlue (JBLU), která se o společnost také ucházela.  Dopravce plánuje dokončit sloučení obou společností k 1. lednu 2017. Akcie ALK se hodinu po otevření burzy obchodují na úrovni 78,4 dolaru, tedy -4,4 %.

 

Tesla TSLA

Významný posun se očekává i na akciích výrobce elektromobilů Tesla (TSLA).  Alespoň na základě počtu objednávek se zdá, že uvedení Modelu 3 bude pro společnost velkým úspěchem. Již nyní automobilka registruje 276 000 objednávek vozu, s jehož prodejem se začne teprve v druhé polovině příštího roku. Cena vozu je prozatím 35 000 USD, v to však nejsou započítány případné státní dotace na koupi ekologicky šetrných vozů. Akcie TSLA se hodinu po otevření burzy obchodují +3,7 %.

 

General Electric GE

Korporace se dočkala na základě valuačních kritérií snížení svého investičního doporučení na „market perform“  u analytiků Bernstein. V minulém roce vzrostla hodnota akcií GE o 27 %. Akcie GE se hodinu po otevření burzy obchodují -1,47 %.

 

Gap GPS

Investiční doporučení pro akcie tohoto maloobchodního prodejce oblečení zvýšili v KeyBanc na „overweight.“ Své rozhodnutí analytici zdůvodnili především očekávaným zvýšením poptávky a pozitivním vlivem slabšího dolaru na tržby v zahraničí. Akcie GPS se hodinu po otevření burzy obchodují +2,2 %.

 

Smith & Wesson SWHC

V BB&T snížili investiční doporučení zbrojařské společnosti z „buy“ na „hold“ vzhledem k vývoji obchodování insiderů s jejími akciemi a na základě valuace. Akcie SWHC se hodinu po otevření burzy obchodují -14,7 %.

 

J.M. Smucker SJM

V Goldman Sachs snížili své investiční doporučení pro akcie této potravinářské společnosti. Analytici očekávají redukci výhledů tržeb jak v kmenových, tak nedávno koupených divizích společnosti. Akcie SJM se hodinu po otevření burzy obchodují +3,7 %.

 

Blackstone BX

Soukromá investiční společnost odkoupila více jak 60% podíl Hewlett Packard v indické firmě MphasiS, která se zaměřuje na outsourcing služeb. Blackstone dále nabídla odkup 26 % akcií veřejných akcionářů. Celkově tak v Blackstone utratí za MphasiS až 1,1 miliardy USD.  Představitelé Blackstone nedávno odmítli zprávy, že se společnost chystá koupit brazilskou realitní firmu a provozovatele nákupních středisek BR Malls Participacoes. Akcie BX se hodinu po otevření burzy obchodují -0,17 %.

 

Time Warner TWX

Podle investičního týdeníku Barron's mají akcie mediálního kolosu potenciál vyrůst o dalších 25 %. Svůj odhad opírá týdeník o dosavadní úspěch letošní vlajkové lodi společnosti, filmu Batman vs. Superman a další chystané snímky v zásobě. Akcie TWX se hodinu po otevření burzy obchodují +1,1 %.

 

SunEdison SUNE

Společnost aktivní v sektoru obnovitelných zdrojů energie se podle deníku The Wall Street Journal chystá v příštích několika týdnech požádat o ochranu před věřiteli. Akcie SUNE se hodinu po otevření burzy obchodují -44 %.

 

Time Inc. TIME

Vydavatelství se v současnosti poohlíží po soukromé investiční společnosti, se kterou by se společně pokusily koupit klíčová internetová aktiva Yahoo (YHOO), informovala agentura Reuters. Akcie TIME se hodinu po otevření burzy obchodují +1,6 %.

 

Facebook FB

Oculus, jedna z divizí společnosti v současnosti čelí zásobovacím potížím, které zpožďují dodání brýlí pro virtuální realitu Oculus VR do obchodů. Není jasné jak velkého objemu zboží se zpoždění bude týkat. Akcie FB se hodinu po otevření burzy obchodují -2,6 %.

 

Hain Celestial HAIN

Společnost ohlásila, že změní recepturu celé řady svých výrobků obsahujících kontroverzní pěnidlo Laurethsulfát sodný a přepíše etikety svých výrobků. Společnost, která se zabývá výrobou a prodejem kosmetiky a dalších přípravků na přírodní bázi čelila v minulém roce obvinění ze strany deníku The Wall Street Journal, že klame zákazníky ohledně používání některých chemikálií. Akcie HAIN se hodinu po otevření burzy obchodují -0,8 %.

 

HP Inc. HPQ

Společnost se zítra chystá uvést na trh ultra tenký notebook, který by jí měl zajistit pevné místo v high-end segmentu trhu. Akcie HPQ se hodinu po otevření burzy obchodují -1,0 %.

 

Staples SPLS

Řetězec obchodů s kancelářskými potřebami nabídl regulačním úřadům v USA, že nepřikročí ke zvýšení cen po plánované akvizici svého konkurenta Office Depot (ODP), informoval New York Post. Akcie SPLS se hodinu po otevření burzy obchodují -0,1 %.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.