Akcie, které mají potenciál posílit v letošním roce minimálně o 25 %

11:44 | wa pe | Diskuze

Které americké akcie budou v příštím roce přitahovat podle renomovaných analytických týmů investice?

Ilustrativní obrázek
Foto: dflorian1980.2013

Následující žebříček byl sestaven ze společností na indexu Standard & Poor's 500, které mají v letošním roce podle průměru cílových cen analytiků největší potenciál posílit. Využity byly údaje společnosti S&P Global Market Intelligence.

S výjimkou technologických společností lze většinu uvedených titulů označit za atraktivní z valuační perspektivy. Často se jedná o společnosti, které navzdory dobrému roku na akciových trzích zaostávaly za posilováním konkurence, či u nich dokonce došlo k výprodejům. To je případ třeba společností těžících ropu a zemní plyn či některých producentů léčiv.  Těžaři ropy a zemního plynu či poskytovatelé služeb v energetickém sektoru jsou podle analytiků letos zralí na výrazné zotavení. V jejich prospěch bude hrát jak růst cen ropy, tak silná globální ekonomika a daňová reforma v USA.  Ta by měla ostatně celkově podpořit investice společností do nového vybavení včetně nových technologií, jakými jsou umělá inteligence, cloudové služby či robotika, z čehož by měly profitovat především technologické tituly.

Range Resources (RRC)

Cena akcie 15. prosince: 15,63 USD

Cílová cena: 28,98 USD

Rozdíl v procentech: 85,4 %

Společnost těží ropu a zemní plyn v Pensylvánii včetně formace Marcellus.

Incyte (INCY)

Cena akcie 15. prosince: 96,41 USD

Cílová cena: 145,76 USD

Rozdíl v procentech: 51,2 %

Tato biotechnologická společnost se zaměřuje na výzkum, vývoj a vlastní prodej léků. V současné době je znám především přípravek Jakafi určený k léčby myelofibrózy. Akcie INCY nedávno oslabily poblíž svého 52týdenního minima. 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.