Akcie KORS neprávem trpí nedůvěrou investorů. Ta správná doba pro investice?

12:09 | wa pe | Diskuze

Michael Kors Značka, na kterou se vyplatí vsadit. Proč byl výrobce „dostupného luxusu“ neprávem potrestán trhem. Nemusíte mít rádi značku Michael Kors (NYSE:KORS) , ale neexistuje důvod, pro který byste neměli mít za současnou cenu rádi její akcie.

 

KORS ohlásil výsledky za Q2 fiskálního roku 2016 a jejich hodnoty se nepohybují právě ve hvězdných výšinách. Tržby v zavedených prodejnách byly stále v poklesu o 8,5 % a další ztrátu ve výši 3,4 % společnost zaznamenala kvůli rozdílům měnových kurzů. Výhled na druhou polovinu roku je slabý. Management odhaduje pro druhou polovinu roku a celý fiskální rok 2016 pokles tržeb v zavedených obchodech v rozpětí 4 – 7% a další 1 –3 % plynoucí z rozdílu měnových kurzů. Pozitivní zprávou je však fakt, že se společnosti průběžně zvyšují jak celkové tržby, tak čistý zisk. Výhled na druhou polovinu roku naskýtá pohled na zlepšující se prodeje v zavedených obchodech. Společnost navíc za poslední čtvrtletí nakoupila své akcie ve výši 400 milionů USD. Management nadále hovoří o expanzi do dalších kategorií jako například pánské oblečení a oční optika.

Právě v tuto chvíli vzrostla hodnota akcií firmy o 7 %. Ne proto, že by byla obnovena důvěra v raketový růst společnosti, ale zkrátka proto, že titul byl příliš levný.

Tento rok jsme si mohli přečíst celou řadu článků o důvodech potíží Michael Kors, mířících především na přílišnou expanzi firmy. Společnost se měla vyhnout nižšímu cenovému segmentu. Neměla se proměnit v tuctovou značku, kdy skoro každá žena nad dvacet let, včetně několika mladších, v newyorské příměstské dopravě drží tašku s velkým zlatým logem MK. Neměla by provozovat outlety, které jen oslabují značku.

Akcie módní firmy KORS zkrátka vyšly z módy, což však může představovat i příležitost. V podstatě žádný specializovaný maloobchodní prodejce si tento rok nevedl ve Spojených státech dobře. Jaké jsou tedy důvody pro slabé výsledky KORS?

1) Konkurence vykázala pokles výnosů KORS na tom v tomto ohledu není zase tak špatně.

2) Konkurence zaznamenala propad tržeb v zavedených obchodech.

3) V podstatě všichni konkurenti se potýkají se snížením hodnocení. Co se však týká KORS, ten bojuje s nedůvěrou investorů ze všech nejvíce, jeho akcie se pohybují na nejnižších hodnotách ze všech specializovaných maloobchodních prodejců ve Spojených státech. Není tedy překvapivé, že společnost ve druhém čtvrtletí utratila skoro 400 milionů USD na zpětný odkup akcií.

Konkurence také zaznamenala pokles hodnoty svých akcií, KORS však mnohem výraznější.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.