Akcie internetové videotéky Netflix míří vzhůru. Může za to plánovaná akvizice, nebo dohoda s Mickey Mousem?

13:31 | wa pe | Diskuze

Ještě nedávno výprodeji těžce zkoušené akcie internetové videotéky Netflix zamířily v posledních dvou týdnech prudce vzhůru. 

Foto: Netflix.com

 

Součást internetové čtveřice FANG akcií, internetová videotéka Netflix je dlouhodobě ve středu pozornosti médií. Společnost završila minulý veleúspěšný rok, kdy její akcie vzrostly skoro o 130 %, globální expanzí služby do dalších více jak 130 zemí světa včetně České republiky. Od počátku roku se však společnosti vede podstatně hůře a v únoru její akcie spadly dokonce na své 52týdenní minimum. V uplynulých dvou týdnech se situace začala rychle měnit, kolem titulu se začali srocovat investoři otevírající dlouhé pozice, což hodnotu akcií v krátké době navýšilo o 15 %.  Důvodem byly podle všeho zvěsti o chystaném převzetí technologickým gigantem Apple, o kterém informoval deník The Financial Times. Nakolik je však takovýto obchod pravděpodobný je docela sporné.

O videotéce se v minulosti několikrát mluvilo jako o možné budoucí akvizici například ze strany Amazon, Google, Alibaba či společnosti Disney. Když pomineme Amazon, který nedávno spustil vlastní službu streamovaného videa, a koupě Netflix tak pro něj ztratila na přitažlivosti, pro ostatní zmiňované společnosti může být přeci jen trochu velkým soustem. Tržní kapitalizace Netflix je v současnosti 44 miliard USD a díky svým astronomickým ziskům z minulého roku je valuace jeho akcií neobvykle vysoká. Netflix je zkrátka možná až příliš drahý i pro technologického obra, jakým je Apple. Akcie Netflix se nyní obchodují za 375násobek předpokládaných tržeb v roce 2016 a 100násobek předpokládaných zisků.

Oblíbenost videotéky u uživatelů je především způsobena originálním obsahem, například úspěšným seriálem House of Cards. V příštích letech se Netflix navíc bude moci spolehnout na přitažlivý mediální obsah z produkce Walt Disney. Kromě spíše nepravděpodobné akvizice trhy možná reagovaly na blížící se počátek platnosti dohody, kterou Netflix uzavřel na konci roku 2012 se společností Disney. Internetová videotéka získala v rámci této dohody exkluzivní právo vysílat všechny filmy studia natočené v roce 2016 a dále. Předplatitelé služby se tak na Netflix brzy dostanou k trhákům jako Kniha džunglí, Kapitán Amerika či Rogue One, chystanému nejnovějšímu přírůstku do rodiny Star Wars. Dohoda by měla být jednou z hlavních konkurenčních výhod videotéky oproti tradičním kabelovým televizím. Analytické týmy zatím možným pozitivním důsledkům dohody s Walt Disney nevěnovaly přílišnou pozornost, a v příštích měsících se tak pravděpodobně setkáme se zvýšením investičních doporučení a výhledů tržeb.

Vysoká valuace akcií NFLX tradičně láká obchodníky na krátko, kteří sázejí na to, že hodnota titulu v určité době poklesne, akcie společnosti však v minulosti prokázaly neobyčejnou houževnatost a způsobily mnoha shortařům opakovaně ztráty.

 

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.