Akcie FANG i BAGEL zklamaly, do čeho tedy směřovat investice letos?

16:25 | wa pe | Diskuze

Investičním hitem minulého roku byly akcie s působivou zkratkou FANG (angl. tesák), tedy velká jména internetu Facebook (FB), Amazon(AMZN), Netflix (NFLX) a Google (GOOGL). Jejich lesk ale od počátku roku přeci jen bledne. Na portálu CNN Money se zamýšlí, které tituly nastoupí letos na jejich místo.

Foto: Gerd Altmann

I když se akcie Facebook (FB) obchodují se ztrátou 1 % oproti konci minulého roku, nedávné výsledky hospodaření je vyhnaly k jejich dosavadním maximům. Facebook zůstane neohrožený tak dlouho, dokud mu zachová věrnost jeho masivní členská základna a dokud bude jeho růst podpořen expanzí v mobilních zařízeních.

Amazon (AMZN) Internetový obchodní portál ztrácí od začátku roku 25 % a jeho čtvrtletní výsledky akcionáře rozhodně nepotěšily. Na výdajové stránce se podepsala především široká paleta investic, přičemž ne všechny musí přinést očekávanou návratnost.  

Ještě více než akcie Amazon ztrácejí od počátku roku ty internetové videotéky Netflix (NFLX) a to celých 26 %. Poslední hospodářské výsledky byly sice pro investory Netflix docela vzpruhou, potěšil především vysoký nárůst nových předplatitelů , vadou na kráse je však cena, kterou za expanzi do zahraničí a nový mediální obsah společnost platí.

Google se v průběhu roku nechal přikrýt ochrannými křídly Alphabet Inc., která si však ponechala původní GOOGL ticker. Společnost vykázala minulý týden velmi dobré čtvrtletní výsledky hospodaření, které ji katapultovaly na čelo žebříčku firem s největší tržní kapitalizací.  Začátek roku se však pro Alphabet nesl v o poznání chmurnější náladě, a znovu tak spadl v tržní kapitalizaci za Apple (AAPL).

Které akcie tedy nakupovat letos, aby si investoři na internetové čtyřce FANG nevylámali tesáky? V RBC Capital Markets ještě v prosinci doporučili zakousnout se do BAGEL (tradiční druh pečiva), tedy akcií Alibaba (BABA), Amazonu (AMZN), Alphabet (GOOGL), Expedia (EXPE) a profesní sociální sítě LinkedIn (LNKD).

 

Myslíte si, že víte o akciích víc než ostatní? Zkuste naši zábavnou vědomostní soutěž.

 

Ti z investorů, kteří tak učinili, ale hořce splakali nad výdělkem. Kromě už zmíněných akcií GOOGL a AMZN si nevedly dobře ani ty od Alibaby, Expedie a LinkedIn. Od počátku roku je LinkedIn asi na polovině své loňské hodnoty a ani výhled tržeb na tento rok nedává příliš nadějí na obrat. Ani cestovní portál Expedia se ztrátou 25 % od konce prosince zrovna nezazářil.

BAGEL se podle všeho investičním hitem roku 2016 nestane. V CNN Money tedy dali dohromady ty v tomto roce dosud nejvýkonnější akcie indexu S&P 500 a ačkoli nejsou součástí stejného sektoru a kromě růstu je nic zvláštního nespojuje, jejich zkratka nezní o nic méně přitažlivě. Investoři by se měli zakousnout do Snickers, tedy spíše akcií pod zkratkou SNKRS. Ta zahrnuje tři explorační a těžební společnosti zaměřené na zemní plyn, jednu těžební společnost zaměřenou na zlato a maloobchodního prodejce módního oblečení.

Southwestern Energy (SWN)
Newmont Mining (NEM)
Michael Kors (KORS)
Range Resources (RRC)
Spectra Energy (SE)

Otázkou zůstává jak toto doporučení obstojí v průběhu roku vzhledem k situaci na trhu s komoditami a zejména zemním plynem.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.