Akcie energetických společností klesají pod tlakem očekávání vyšší úrokové míry

16:47 | V Z | Diskuze

Akcie energetických společností v pátek poklesly. Sektor generující vysoké výnosy byl zasažen rostoucími očekáváními zvýšení úrokových sazeb Fedu. Fond SPDR Utilities ETF XLU klesl o 3,8 % na -3,49% a 28 z 29 kapitálových komponent zaznamenalo pokles.

Co se týče komponent fondu, které zaznamenaly nejvyšší aktivitu, akcie Southern Co. SO poklesly o 4,3 % na -4,47 %, Xcel Energy Inc. XEL ztratil 4,3 % na -3,46 %, Duke Energy Corp. DUK zaznamenal pád o 5,1 % nad -5,16 %, Exelon Corp. EXC ztratil 2,6 % na -2,26 % a akcie CenterPoint Energy CNP se propadly o 5,8% nad -5,67 %. Zpráva o zaměstnanosti v říjnu, výrazně převyšující odhady, vede investory k domněnce, že Federální rezervní systém pravděpodobně v prosinci zvýší své úrokové sazby. Vyšší úroková míra by snížila atraktivitu akcií generujících vysoké výnosy, jako jsou např. akcie energetických společností. Veřejně obchodovatelný fond investující do energetických společností nabízí dividendový výnos 3,7 %. Desetiletý výnos vzrostl o 0,09 procentních bodů na tříapůlměsíční maximum ve výši 2,333 %.

Zdroj:MW
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.