Akcie distributorů vody a energií v USA letos pozitivně překvapily

18:59 | wa pe | Diskuze

Akcie dodavatelů elektřiny, vody a plynu ve Spojených státech v letošním roce předčily všechna očekávání. Budou cílem i Vaší investice

 

Distributoři energií a vody jsou obecně chápáni jako bezpečná investice, protože poptávka po jejich službách je relativně stálá i v dobách ekonomické recese a navíc se pohybují v přísně regulovaném prostředí, které zabraňuje větším výkyvům. Na druhou stanu jsou však tyto akcie tradičně spojeny s nižší mírou růstu v krátkodobém výhledu. distributory energií a vody mají v oblibě především hodnotoví investoři, kteří jsou ochotni na růst svých investic čekat i několik let.

Řada analytiků na počátku roku přišla s tvrzením, že trhy vstupují do takzvaného hodnotového cyklu, ve kterém hodnotové akcie budou svými výnosy daleko před těmi takzvaně růstovými.  Vývoj od počátku roku jim prozatím dává za pravdu, deset akciových titulů indexu S&P 500 s nejnižší relativní volatilitou letos v průměru připsalo 23 %. Najdeme mezi nimi například distributora zemního plynu AGL Resources nebo distributora energií Consolidated Edison.

Očekává se, že tento trend bude i nadále pokračovat. V době ekonomické nejistoty se investoři uchylují ke státním dluhopisům a právě bezpečným akciím. Nedávné rozhodnutí FEDu nezvyšovat základní úrokové sazby by mělo i nadále podpořit akcie distributorů plynu, vody a elektřiny, případné vyšší sazby by totiž mohly učinit dividendový výnos těchto akcií méně přitažlivý ve srovnání se státními dluhopisy.

 

Zdroj:BNZG, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.