Akcie čtyř společností s dividendami nad 9 procent a ratingem "buy"

13:30 | Ne Ro | Diskuze

Pakliže jsou investoři ochotni více riskovat, může pro ně být dobrou volbou právě nákup níže uvedených akcií, které jsou analytiky ohodnoceny na "buy", nabízejí vyšší dividendy a zároveň nevylučují budoucí růst. Dobrou zprávou je, že i při postranním obchodování mohou investoři stále ještě těžit ze silných dividendových výnosů. Takže jaké akcie to jsou...?

Foto: skaterboy195

 

Analytici ze společnosti Merrill Lynch vypátrali čtyři společnosti, které vyplácejí vysoké dividendy a mimoto mají akcie ohodnocené na "buy". Nicméně dlužno podotknout, že zatímco je jejich hodnocení na "buy", riziko volatility je u tří z nich vysoké.

Delek Logistics Partners

Jedná se o společnost typu master limited partnership (MLP - druh veřejné obchodní společnosti), která může představovat dobré doplnění investičního portfolia. Delek Logistics Partners L.P. (NYSE: DKL) vlastní a provozuje v rámci Spojených států amerických logistiku a marketing pro crude, meziprodukty a rafinované produkty. Společnost operuje v rámci dvou divizí:

Potrubní a dopravní divize sestává z majetků zahrnujících potrubí, kamióny a přidružený majetek. Divize poskytuje sběr crude, dopravu a uskladnění crude, meziproduktů, rafinovaných produktů, a sice zejména pro rafinérie Tyler a El Dorado. Vyloučena z nabídky ovšem není ani nabídka či doprava těchže artiklů třetím stranám. Divize obsluhuje přibližně 400 mil potrubí na dopravování crude, 366 mil potrubí pro dopravu rafinovaných produktů a okolo 600 mil na sběr crude a dálkové tratě úhrnem okolo 7,3 miliónů barelů aktivního objemu.

Divize pro velkoobchod a terminaling nabízí marketing, dopravu, skladování a terminaling rafinovaných produktů a služeb nezávislým třetím stranám. Delek Logistics GP přitom slouží jakožto generální partner společnosti.

Investorům společnosti Delek Logistics Partners je vypláceno obrovských 9,5 %. Cílová cena akcií podle analytiků z Merrill Lynch je 32 USD. Očekávání analytiků Wall Street je 31,60 USD. 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.