Akcie Coffee Day nezvládly svoji burzovní premiéru

23:03 | Redakce W4T | Diskuze

Společnost Coffee Day Enterprises dnes v Indii zahájila obchodování se svými akciemi. Ačkoli byla primární veřejná nabídka (IPO) akcií pro indický trh největší za poslední tři roky, akcie se propadly o 18 procent. Firma, která provozuje kavárny a kromě toho se angažuje i v distribuci kávy provozuje i nám známý řetězec Café Coffee Day, který působí i v České republice.

 

IPO přineslo celkem 11,5 miliardy rupií (4,3 miliardy Kč). Celková hodnota firmy je tak jedna miliarda dolarů (24,5 miliardy Kč). Za poklesem stojí vysoké ocenění a také to, že firma podcenila problémy související se složitou strukturou skupiny.

Coffee Day Enterprises vlastní mimo jiné i logistickou společnost, makléřskou firmu, tři luxusní letoviska a má podíl v softwarové firmě MindTree. V Indii je v provozu zhruba 1650 kaváren. Na domácím trhu má podíl 64 procent. Výnos z IPO hodlá firma použít na snížení dluhu a na další expanzi. 

Řetězec má také několik kaváren v České republice. Provozuje také Fantovu kavárnu na Hlavním nádraží v Praze.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.