Akcie biotechnologických společností zralých na převzetí

11.01.2017 09:22 | wa pe | Diskuze

Analytici z Jefferies sestavili seznam menších biotechnologických společností, které budou v letošním roce pravděpodobným objektem zájmu ze strany větší konkurence. Na které akcie se zaměřit?

Ilustrační foto
Foto: NIAID

Bohužel neexistuje záruka, že tyto tituly budou letos skutečně cílem převzetí, avšak v případě, že k němu nedojde, stále se jedná o solidní investice do biotechnologií s dobrým potenciálem růstu.

Bluebird Bio

O akvizici Bluebird Bio Inc. (NASDAQ:BLUE) se spekuluje již delší dobu. Společnost se zaměřuje na vývoj biotechnologických léků určených k léčbě vzácných a mimořádně vážných onemocnění. Ve svém portfoliu má Bluebird aktuálně dva přípravky v klinické fázi testů. LentiGlobin určený pro léčbu beta-thalassemie a srpkovité anémie a Lenti-D pro dětské pacienty trpící adrenoleukodystrofií.   

Průměrná cílová cena analytických týmů na akciích BLUE činí 84,43 USD. 

Incyte

Incyte Corp. (NASDAQ:INCY) Společnost se zaměřuje na vývoj hematologických a onkologických léků, přičemž její tři přípravky v klinické fázi testů mají dobré předpoklady po svém schválení přinést tržby v řádech miliard USD, což z titulu činí atraktivní cíl akvizice. Analytici vyzdvihují především širokou paletu léků, kterými Incyte disponuje a označují společnost za jednoho z klíčových budoucích hráčů na poli léčby rakoviny.

Lék Jakafi je určen pro pacienty trpící myelofibrózou a polycytémií vera. Dále testuje ve druhé fázi přípravek na bázi ruxolitinibu určený pro léčbu ložiskové alopecie (plešatost) a INCB52793 pro pacienty s pokročilými zhoubnými nádory.  Ve třetí fázi klinických testů se nachází baricitinib proti revmatoidní artritidě a druhou fází klinických testů již lék prošel v rámci indikace na psoriázu a diabetickou nefropatii (Kimmelstiel-Wilsonův syndrom).

Průměrná cílová cena analytických týmů na titulu činí 109,57 USD).

Medicines Company

Akcie Medicines Co. (NASDAQ:MDCO) v minulém roce prodělaly celou řadu vzestupů a pádů. Společnost se zaměřuje především na akutní péči hospitalizovaných pacientů trpících kardiovaskulárními a infekčními nemocemi. Slibné portfolio léků v klinické fázi testování se sestává z přípravku PCSK9 pro RNA interference v genové terapii, ABP-700 určeného pro anestézii a Carbavance určeného k léčbě bakteriálních infekcí.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.