Akcie banky BB&T jsou vhodné jako bezpečná investice s vysokým dividendovým výnosem

10:15 | wa pe | Diskuze

Vito J. Racanelli se na stránkách prestižního investičního týdeníku Barron's zamýšlí nad tím, kolik prostoru pro další růst mají ještě akcie banky BB&T (BBT).

Foto: Ken Teegardin


BB&T (Branch Banking & Trust) se sídlem v Severní Karolíně je jedna z největších finančních holdingových společností v USA. Na svých účtech spravuje asi 184,7 miliardy USD svých klientů, kterým nabízí služby v rámci celé palety finančního sektoru od retailového bankovnictví, přes poskytování hypoték, pojištění, až po brokerské služby a správu aktiv.

Racanelli dlouhodobě razí názor, že banka je postavena na zdravém obchodním modelu a její poklesy stižené akcie představují dobrou příležitost pro dlouhodobé investory zaměřené na akcie s vysokým dividendovým výnosem. Banka BB&T zůstává podle Racanelliho skvěle řízenou, i když nudnou bankou, která může přinést až dvouciferný růst svých akcií a to i v případě, že nedojde ke zvýšení základních úrokových sazeb ze strany FEDu. Další zvýšení dividendy, program zpětného odkupu akcií pozitivní vliv nedávných akvizic může přinést překvapení, která vynesou akcie banky vzhůru. Zvýšení dividendy ve třetím čtvrtletí je pravděpodobné, jelikož představitelé banky prohlásili, že její výši chtějí udržet na špici srovnatelné konkurence.

Akcie BBT si v poslední době příliš dobře nevedou, ze svých maxim na 42 USD za kus notně ztrácí a aktuálně se obchodují za 33,90 USD za kus. Podle Racanelliho je třeba tento vývoj přičíst na vrub spíše makroekonomickým obavám investorů a slabosti finančního sektoru jako celku spíše nežli výkonnosti samotné banky. Finanční sektor a důvěru v něj poškodily tento rok především výsledky energetických firem stižených nízkými cenami ropy. Mnohé banky půjčily energetickému sektoru v USA obrovské částky , z nichž mnohé budou muset po letošní vlně bankrotů odepsat.  Nicméně BB&T registruje ve svém úvěrovém portfoliu pouze 1,6 miliardy půjček energetickému sektoru, tedy velmi malou část z celkového objemu 134 miliard USD půjček.

Čistý zisk banky za první čtvrtletí vzrostl o 8 % na 527 milionů USD nebo 67 centů na akcii. Dobré výsledky banka zdůvodňuje solidním růstem tržeb a striktním řízením nákladů. Akcie BB&T se aktuálně obchodují na 11,7násobku odhadovaných EPS v roce 2016 ve výši 2,82 USD na akcii. Ještě v minulém roce vykázala banka zisk pouze 2,56 USD na akcii. Historický průměr P/E poměru akcií banky je mezi hodnotou 13 a 14. Banka nedávno zvýšila svou roční dividendu o 4 centy na 1,12 USD na akcii, její celkový výnos tedy činí 3,3 %. Roční dividendový výnos banky vzrostl za posledních 5 let o 12 %. 

Banka je známá svými četnými akvizicemi, mezi které v poslední době přibyly například společnosti National Penn Bancshares, Bank of Kentucky, a Susquehanna Bank. Úspěšná integrace těchto součástí by měla bance pomoci k navýšení zisků.

Racanelli svůj příspěvek uzavírá tvrzením, že BB&T rozhodně nepřinese raketové zhodnocení investice, nabízí však jistotu, která se za současné situace na trzích hledá jen obtížně. 

Akcie BB&T Corporation včera uzavírali na 33,62 dolarech za akcii.

Zdroj:Barron's, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.