Akcie Apple: technická a fundamentální analýza. Buffet dobře věděl, proč je nakupoval

03.08.2016 10:33 | Ne Ro | Diskuze

Historicky prudké zvednutí akcií Apple, které přišlo ve středu 27. srpna, konečně investorům přineslo jisté osvěžení. A mohlo by potvrzovat to, o čem mluvil Warren Buffett před několika měsíci, že dna již bylo dosaženo.

Foto: Brad Patterson

Akcie Apple vzrostly k závěru obchodování o 6,5 % na své tříměsíční maximum. Růst ceny akcií o 6,28 USD upravený o štěpení představoval druhý největší jednodenní vzestup ceny akcií Applu v historii. Investory zaujaly kvartální výsledky, které byly lepší než očekávané. Bylo to těsně za dosud největším ziskem ve výši 7,10 USD z 25. dubna 2012. Ke štěpení akcií v poměru 1:7 došlo 9. června 2014, což znamená, že 25. dubna 2012 byl skutečný přírůstek ceny 49,72 USD.

 

 

Zdroj: MoneyCNN

Středeční zlepšení by tak přišlo v době, kdy analytici začínají věřit, že to nejhorší má firma již za sebou. Analytik Tavis McCourt z Raymond James vidí akcie Apple v příznivém světle poprvé od doby, kdy akcie Apple dosáhly před 17 měsíci svého maxima. Tenkrát zvýšil své investiční doporučení pro akciový titul z "market perform" na "outperform".

Analytik Vivek Arya z Bank of America Merrill Lynch prohlásil, že optimistické vyhlídky společnosti Texas Instruments Inc., zveřejněné v hlášení za druhý kvartál, odrážejí  dno, jehož prodeje telefonů iPhone dosáhly.

Některá z dalších témat pro debatu by mohla znít následovně:

Obchodování Warrena Buffetta s Applem začíná vypadat velice slibně; pro Carla Icahna nikoliv

 

Myslíte si, že víte o akciích víc než ostatní? Zkuste naši zábavnou vědomostní soutěž o zajímavé ceny.

 

Warren Buffett v květnu prozradil, že jím vlastněná společnost Berkshire Hathaway Inc. BRK.B, +0,20% vlastnila koncem prvního kvartálu 9,8 miliónů akcií Apple. Pokud i nadále vlastní toto množství, znamenalo by to, že mohl na tom vydělat 61,6 miliónů dolarů během jediného dne. Mezitím akcie společnosti stále ztrácejí 5,5 % ze své uzavírací ceny 108,99 USD z 31. března. To však neříká nic o tom, kdy či za jakou cenu byly akcie nakoupeny. Existuje tedy reálná šance, že Buffett již nyní ze své investice těží. Akcie se během čtvrtletí obchodovaly v rozmezí od 92,39 USD do 110,42 USD. Uzavírací ceny se během kvartálu pohybovaly pod současnými cenami ve 48 dnech z 61 (79%). Průměr objemově vážených průměrných uzavíracích cen během kvartálu byl 99,59 USD, podle analýzy Fact Set. Carl Icahn se koncem měsíce dubna nechal slyšet, že prodal veškeré své akcie Apple během prvního kvartálu. Předtím vlastnil 45,8 miliónů akcií (k 31. 12.).

 

Akcie Apple se možná právě dostaly do vzestupného trendu

Zdroj: MoneyCNN

Jedním ze základních postulátů Dowovy teorie tržní analýzy, platící více než století, je, že se předpokládá, že trend zůstane na svém místě až do doby, kdy vydá jasný signál o tom, že došlo k obratu. Dalším postulátem je, že vzestupný trend je definován systémem stoupajících vrcholů a minim. Existují náznaky toho, že začíná nový vzestupný trend, který vystřídá 15měsíční sestup.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.