Akcie Apple na na vzestupu. Společnost ohlásila dobré výsledky za 3Q 2015

10:09 | wa pe | Diskuze

Akcie výrobce elektroniky se nyní nacházejí o 8,5 % níže oproti maximální hodnotě dosažené v dubnu. Tímto patrně končí poněkud bolestivé období pro investory Applu.

V červenci, kdy panovaly obavy investorů z útlumu čínské poptávky, akcie nejdříve poklesly o 10 % oproti maximu, aby poté během léta dosáhly dna, kdy se pohybovaly 20 % pod dosaženým maximem.

To je však nyní minulostí. Dozvuky posledních čtvrtletních výsledků, které dopadly lépe, než se čekalo, vrátily titul zpátky do hry. Akcie společnosti v úterý vzrostly o 2 USD (1,7 %) na 123,16 USD. To pro letošní rok představuje nárůst 11,5%, což překonává Standard & Poor's 500 2.5% nárůst od počátku roku k datu.

Apple uklidnil obavy mnoha investorů o formě tohoto výrobce chytrých telefonů poté, co 27. října ohlásil své čtvrtletní výsledky. Akcie společnosti vystřelily od tohoto data nahoru o 7,4 % a překonaly tak 2,2% nárůst indexu Standard & Poor's 500 za stejné období.

Další pozitivní zprávou pro Apple je fakt, že jeho akci se obchodují nad jeho 200denním klouzavým průměrem. 200denní klouzavý průměr měří průměrnou cenu titulu za posledních 200 obchodních dní. Pokud akcie vystoupají nad tuto úroveň, obchodníci to vyhodnotí jako pozitivní znamení. 200 denní klouzavý průměr Apple je 121,85 USD. Opatření Federálního rezervního systému držící nízkou úrokovou míru činí telefony v ceně 650 USD pro mnoho lidí dostupnými.

Analytici, kteří očekávali růst akcií společnosti věří, že jejich růstový potenciál se ještě nevyčerpal. Analytici odhadují, že hodnota titulu vyšplhá v příštích 18 měsících na 149,42 USD na akcii, což by byl 21% pohyb vzhůru. Wall Street odhaduje v tomto čtvrtletí vyplacení dividendy ve výši 3,26 USD na akcii, která by tak byla vyšší o 6,5 % za stejné období minulého roku.

Ačkoli je korekce u konce, neznamená to ještě zahájení dostihů o akcie Apple, říkají někteří.

Abhey Lamba, analytik finanční skupiny Mizuho, který předpověděl poslední vývoj titulu, zdůraznil, že upadající růst prodeje telefonů bude nadále ztěžovat výkon akcií společnosti. Lamba hodnotí titul jako „hold“ a tvrdí, že jeho hodnota se bude za dvanáct měsíců pohybovat na úrovni 125 USD, což nepředstavuje výrazný růst oproti současnému stavu.

Zdroj:USA Today
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.