Akcie Apple hledají nový impulz k růstu. Chytré telefony iPhone jím už v budoucnu nebudou

14:48 | wa pe | Diskuze

Investiční doporučení a cílová cena pro akcie Apple (AAPL) z dílny švýcarské banky UBS.

Foto: Public Domain

Akcie Apple nejsou od počátku roku na indexu S&P 500 žádné premiantky (-5,6 %) a přestože ten aktuálně dosahuje rekordních úrovní na AAPL to mělo jen zanedbatelný vliv. Na vině je především klesající růst tržeb z prodejů vlajkové lodi společnosti, chytrých telefonů iPhone. Mnozí analytici se domnívají, že trh se smartphony je již více méně nasycen a čeká jej pomalý útlum tak jako v případě již delší bodu stagnujícího prodeje osobních počítačů.

Analytik Steven Milunovich z UBS tvrdí, že současná cena akcií AAPL zohledňuje 5–10% každoroční pokles prodejů iPhone, což je podle něj přeci jen přehnaně pesimistické číslo. V případě katastrofického scénáře by chytré telefony od Apple čekal stejný osud jako ty od BlackBerry Ltd, to se však dnes jeví jako vysoce nepravděpodobné. Jedinou cestou jak znovu nastartovat růst akcií je podle Milunoviche uvedení nových produktů na trh, které pokud budou alespoň z 25–50 % tak úspěšné jako iPhone, zvýší cenu akcií AAPL na úrovně 130–160 USD a akcii. Milunovich vidí další prostor pro růst především v oblasti expanze služeb, případně v uvedení vlastního elektromobilu Apple Car, o kterém se již delší dobu spekuluje. 

V UBS i nadále zachovávají pro akcie Apple investiční doporučení „Buy“ a cílovou cenu 115 USD.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.