Akcie Alibaba je v blízkosti významného kupního signálu

14:55 | Ne Ro | Diskuze

Akcie internetového gigantu Alibaba (BABA) by mohly začít další rally. Nacházejí se totiž v blízkosti dalšího významného kupního signálu.

Foto: Alibaba

Zatímco Čína jako taková letos pozornost amerických investorů spíše nepoutala, v případě akcií BABA by tomu mohlo být jinak. To proto, že tento internetový gigant začal v rámci Číny poslední dobou expandovat do oblasti big data a do cloudových služeb. Vypadá to, že čínský trh aktuálně překypuje mnoha příležitostmi.

Akcie Alibaba od počátku letošního roku posílily o více než 103 %. A ani teď, na podzim, to nevypadá, že by se tyto akcie něco ze svého růstového momentu chystaly ztratit.

Naopak, nacházejí se poblíž dalšího významného kupního signálu. Abychom se lépe rozhodli, jak za současné situace tuto akcii obchodovat, podívejme se na technický graf níže.

Zdroj:StockCharts.com

Dosavadní letošní cenový trend akcií BABA je v podstatě jednoznačný. Akcie BABA totiž letos vesměs jen posilovaly Poslední dobou se tento růstový trend začal zpomalovat, což ale není důvod k obavám. Cenová akcie utváří vzestupný trojúhelník, býčí vzorec, naznačující pokračování trendu a dosahování vyšších úrovní i ve dnech příštích.

Vzestupný trojúhelník je technickým vzorcem, tvořeným nahoře horizontální úrovní rezistence a zvýšenou úrovní podpory dole. V aktuální situaci nás zajímá především možné prolomení nad úroveň rezistence 185 USD. Prolomení nad tuto úroveň by bylo signálem, že kupující jasně kontrolují akcie BABA na úkor sellerů.

Relativní síla bude i nadále představovat kritický ukazatel schopnosti Alibaba podat v letošním roce lepší výkon. Růstový trend v relativní síle představuje signál, že relativní výkon Alibaba nad zbytkem širšího trhu zůstává pozitivní i nadále. Jinými slovy, dokud růstový trend zůstane v platnosti, akcie BABA budou mít statisticky vzato sklon podávat lepší výkon.

 

Zdroj:TS, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.