Akcie aerolinek si po silném růstu vybírají oddechový čas

06.01.2017 08:02 | Miloš Kotek | Diskuze

Po silném růstu ve čtvrtém čtvrtletí 2016 si vybírají akcie aerolinek oddechový čas. Investoři obracejí svoji pozornost k parametrům, jako jsou rostoucí náklady a pokles příjmů uvádí brokerská společnost Cowen & Co ve své zprávě.

Ilustrační foto
Foto: Public Domain

Analytici společnosti uvádějí, že celý sektor přechází na začátku roku 2017 do defenzivní fáze v důsledku snížení ratingových doporučení pro šest leteckých společností včetně American Airlines Group Inc. (AAL) a United Continental Holdings Inc. (UAL). Hlavní růst cen akcií se odehrál v listopadu po prezidentských volbách v USA v důsledku zvýšené poptávky po letecké přepravě a také díky rostoucím výnosům. Poměr P/E se zvýšil a zvýšení zájmu o akcie bylo spíš neseno očekáváními do budoucna, než v důsledku zlepšení fundamentálních ukazatelů.

V průměru vzrostla cena akcií aerolinek ve čtvrtém čtvrtletí o 29 %, jednotlivé tituly dokonce o 37 %.

Graf: Vývoj cen akcií leteckých společností za poslední 3 měsíce

 

„Není to konec cyklického růstu,“ uvádí Helane Becker, vedoucí analytička společnosti Cowen. „Současný pozitivní trend a některé růsty příslušníků sektoru se mohou projevit průrazem a dalším růstem. Očekávání investorů jsou pozitivní.“

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.