Airbus omezí produkci některých svých modelů letadel. Ohroženo je 3 700 pracovních míst v západní Evropě

18:18 | wa pe | Diskuze

Evropský výrobce letadel Airbus dnes potvrdil, že sníží výrobu svých modelů A380 a vojenského A400M. Rozhodnutí může mít dopad až na 3700 pracovních míst ve Francii, Německu, Británii a Španělsku. Uvedla to firma ve svém dnešním prohlášení.

Ilustrativní obrázek
Foto: Ronnie Macdonald

"V této fázi Airbus odhaduje, že maximální dopad těchto opatření bude mít vliv na 3700 pracovních míst v závodech firmy v domácích zemích, tedy ve Francii, Německu, Británii a Španělsku," uvedla firma. Airbus však doufá, že bude schopen nabídnout většině zaměstnanců jiné příležitosti v rámci výroby dalších modelů letadel, u kterých se naopak výroba zvyšuje. Podle svých internetových stránek má firma více než 129.000 zaměstnanců.

Dvoupatrový letoun A380 je největším komerčním letadlem pro přepravu osob na světě. Firma je nucena snížit výrobu tohoto modelu kvůli slabé poptávce. Airbus upozornil, že do roku 2020 se dodávky tohoto modelu sníží na šest ročně z letošních očekávaných 12.

U vojenského letounu A400M se počet dodávek má snížit do roku 2020 na osm z letošních 15. Airbus se u tohoto modelu potýká se zpožděním výroby a překročením nákladů, napsala agentura Reuters.

Airbus soupeří o pozici světové jedničky ve výrobě letadel s americkým Boeingem. Boeing si loni udržel pozici jedničky v dodávkách letadel, celkem dodal klientům 763 letadel, zatímco Airbus 718. Airbus však porazil Boeing v počtu nových objednávek, když jich získal 1109, zatímco Boeing 912.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.