AIM: Internetové televize bodují. Sledovat je lze kdekoliv

13:56 | M Z | Diskuze

Internetové televize bodují. Sledovat je lze kdekoliv

Ilustrativní obrázek
Foto: Public Domain

V posledních letech se snižuje poptávka po kabelových a satelitních televizích. Za to popularita IPTV – internetové televize rok od roku roste. Zákazníci si užívají výhody a hlavně interaktivitu, kterou tento způsob sledování televize nabízí. IPTV televize ale nemůže fungovat bez kvalitního připojení, přes které je šířena.

Internetové televize jsou oblíbené pro své výhody, které klasické terestriální vysílání nenabízí. Kromě nabídky volných i placených televizních kanálů jsou k dispozici i dodatečné služby typu EPG (elektronický programový průvodce), archiv pořadů, který lze přehrát ještě týden zpětně, nahrávání vybraných pořadů a další služby podle konkrétní nabídky jednotlivých poskytovatelů signálu. Například jedna z prvních českých internetových televizí KUKI nabízí historii zhlédnutých pořadů, možnost pozastavení živého televizního vysílání (TimeShift), zobrazování naposled spuštěné pozice pořadu či možnost pustit si aktuálně vysílaný pořad od začátku. Internetové televize také disponují rozsáhlou videotékou plnou filmových trháků a nejznámějších seriálů, které si můžete pustit třeba na dovolené. Dalšími poskytovateli internetové televize v České republice je například O2 TV nebo T-mobile TV.

Ke sledování IPTV je zapotřebí kvalitní a rychlé internetové připojení. Variantou může být sledování televize přes optické připojení přes kabel. Oproti WiFi má lepší odezvu a není náchylný na povětrnostní podmínky jako sníh, déšť nebo mlha.

Existují ale i vyspělé technologie, díky nimž internetová televize běží bez problémů i na WiFi připojení. Jde o technologie H.265 (označována také  HEVC), která funguje i při  nižších rychlostech internetu či v zarušeném prostředí. Využívá ji také IPTV televize Kuki, která letos v březnu přišla s novou verzí a novým uživatelským rozhraním.

„Bezproblémové sledování internetové televize nabízí nejen optický kabel, ale díky technologii H.265 i WiFi připojení. Tento formát snižuje datový tok při zachování porovnatelné obrazové kvality. Bezdrátové připojení WiFi ve spojení s touto technologií je pak pro sledování IPTV spolehlivé a kvalitní,“ uvádí Jakub Jánský ze společnosti AIM.

O společnosti

Obchodní značka AIM společnosti Planet A, a.s. je český poskytovatel internetového připojení, který působí na trhu už 10 let. Zaměřuje se zejména na poskytování internetu a televize po optické síti. V současné době využívá služeb AIM více než 50 tisíc zákazníků. V loňském roce AIM rozšířila poskytování vlastního internetového připojení na území celé České republiky. Společnost neustále pracuje na rozšiřování vlastní infrastruktury a pokrývání dalšího území technologií optických vláken. Součástí služeb AIM je poradenství a pružný zákaznický servis. V roce 2014 spustila AIM společně s brněnskou společností Smart Comp a.s. internetovou televizi Kuki, která má v nabídce více než 100 televizních kanálů s možnostmi zpětného přehrávání a dalšími chytrými funkcemi. Generálním ředitelem je Martin Havrda.

Zdroj:Lucie Vurbsová, AIM
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Obliba nákupů přes internet nepřetržitě roste

Ilustrativní obrázek

Aktivní zapojení zaměstnanců pomocí správně zvolených technologií

Ilustrativní obrázek

Dell Technologies vyvíjí ve spolupráci s VMware řešení, která rozšiřují možnosti softwarově definovaných sítí

Ilustrativní obrázek

PEMA spolupracuje na testování dopravní techniky poháněné zkapalněným zemním plynem

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 28.8.2019

Ilustrativní obrázek

Českému venkovu chybí vysokorychlostní internetČti více
Ilustrativní obrázek

Cena ropy roste po útoku na íránský tanker

Ilustrativní obrázek

Zásoby US ropy opět vzrostly, fundamenty na libře nejsou jednoznačné

Ilustrativní obrázek

Komoditní výhled: Zlaté časy pro zlato

Ilustrativní obrázek

Fed představí zápis z posledního jednání měnového výboru - trh na 73% počítá s dalším cutem

Ilustrativní obrázek

Ekvádor opouští ropný kartel OPEC

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.