AHS komentář ke schváleným kompenzacím pro skiareály

13:13 | E V | Diskuze

Rozhodnutí vlády, která schválila kompenzační program pro lyžařské areály, vítáme.

Ilustrativní obrázek
Foto: čtk

Jsme rádi, že vláda vyslyšela naše argumenty o specifičnosti podnikání v tomto sezónním oboru a odsouhlasila speciální program určený provozovatelům skiareálů, na jehož přípravě jsme se jako Asociace podíleli. Lyžování má v Česku velkou tradici a podpora pro stovky středisek jim pomůže v jejich nelehké situaci.

Konec loňské zimy a dosavadní průběh letošní zimní sezóny je samozřejmě zásadně poznamenán opatřeními souvisejícími s epidemií koronaviru. Skiareály mohly být od loňského 13. března v provozu pouhých 9 dnů a to samozřejmě nestačí na to, aby byly schopny platit vysoké náklady na technické zasněžování, přípravu sjezdových tratí a fungování celých středisek. K tomu totiž náleží i vysoké splátky za úvěry a leasingy na drahé technologie lanovek, vleků, roleb, nebo zasněžovacích systémů. Proto jsme rádi, že nový kompenzační program je určen právě na pomoc s úhradou nákladů za období uzavření. Tato podpora je poskytována v souladu s pravidly pro veřejnou podporu jen do určité výše, a proto u některých provozovatelů nemusí být dostatečná. V každém případě ale pomůže částečně sanovat náklady mnoha střediskům a některá zachrání i od jejich krachu.

Skiareály mají ale samozřejmě zároveň velký zájem na tom, aby se znovu rozjely hned, jak to bude možné. Jsou připraveny zvládnout provoz i za přísných podmínek. Nízká sezóna v lednu, lyžování pouze pro rezidenty, nebo jednodenní návštěvníky k tomu totiž jsou dobrým předpokladem. Schopnost zajistit na sjezdovkách řád navíc prokázaly skiareály už před Vánocemi. Jakákoliv finanční podpora totiž nemůže být přínosnější, než příjmy z vlastního provozu. Lyžařské areály jsou pouze sezónní záležitostí a dlouhodobé omezení provozu v krátké sezóně je pro ně o to problematičtější.

Zároveň jsou provozovatelé lyžařských areálů připraveni adekvátním způsobem pomoci udržet pořádek v areálech a na sjezdovkách, které souvisí se zvýšenou návštěvností o víkendu. Kromě toho budou apelovat i na všechny další zainteresované tak, aby všichni přispěli k dodržování pravidel a ochraně zdraví na našich horách.

 

Libor Knot, ředitel Asociace horských středisek

Zdroj:Lucie Kolomá, AMI Communications
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

BaaS (Bankovnictví jako služba) lidem otvírá další možnosti využití finančních služeb nebo nákupů

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS ke spotřebě domácností

Ilustrativní obrázek

Krize je tady, myslí si téměř každý druhý Čech

Ilustrativní obrázek

Pět způsobů, jak ovládnout své finance v novém roce

Ilustrativní obrázek

Letošní Vánoce budou kvůli covidu jiné, většina Čechů za ně ale utratí stejně jako loni

Ilustrativní obrázek

Rizika, která nejsou v reklamách na on-line investiční platformy vidětČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Pražská burza otevřela na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 15.4.2021

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 15.4.2021

Ilustrativní obrázek

Čtvrtina Čechů drží úspory na běžném účtu nebo v hotovosti

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.