ADP report napoví, zda je letošní zvýšení sazeb v USA reálné

31.08.2016 08:20 | fa ra | Diskuze

Ve Spojených státech bude dnes zveřejněn ADP report mapující počet volných pracovních míst v ekonomice. Ten by mohl napovědět, jak dopadne nejdůležitější statistika z amerického trhu práce (Nonfarm Payrolls), která bude klíčová pro další rozhodování Fedu.

Foto: 401(K) 2012

Dobře by si měly vést červencové probíhající prodeje nemovitostí. V eurozóně bude zveřejněna srpnová inflace. Ta by se mohla posunout na nejvyšší hodnotu od ledna. Inflace by měla růst i ve Francii a Itálii.

Inflace v eurozóně jde konečně nahoru

Ve Spojených státech dnes bude zveřejněn ADP report mapující počet nových i stávajících pracovních pozic mimo oblast zemědělského sektoru. Ten by se měl podle tržních očekávání držet poblíž červencové úrovně (175 tis.). Lepší data by mohla být nadějí pro ty, kteří sázejí na to, že páteční klíčová statistika z trhu práce (Nonfarm payrolls) překvapí ve směru nahoru. To by pak zvýšilo pravděpodobnost, že Fed do konce letošního roku skutečně přijde se zvýšením úrokových sazeb. Trh tuto pravděpodobnost vidí jako 60%. Pozitivně by dnes měly vyznít statistiky z trhu nemovitostí. Probíhající prodeje nemovitostí by meziměsíčně měly stoupnout o 0,7 %. Kromě toho dnes vystoupí i dva zástupci Fedu (Rosengren a Kashkari).

Inflace v eurozóně se konečně vydala směrem nahoru. Za jejím růstem však stojí převážně efekt nízké základny pro meziroční srovnání u cen energií. Ten by měl tlačit inflaci směrem nahoru i v následujících měsících. Na konci letošního roku by tak inflace v eurozóně měla překročit 1 %. V srpnu by se měla posunout na 0,3 % y/y.

Euro vůči dolaru včera ztratilo 0,4 %, když oslabilo na úroveň 1,114 USD/EUR. Nepotěšila ho nižší důvěra v ekonomiku eurozóny ani německá inflace. Ta o jednu desetinu zaostala za očekáváním, když místo předpokládaného růstu stagnovala. O jednu desetinu si pohoršila i jádrová inflace, která poklesla na 1,2 %.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.