Adidas očekává v roce 2016 rekordní tržby. Čas nakoupit jeho akcie?

16:55 | wa pe | Diskuze

Výkonný ředitel Adidas očekává, že rok 2016 bude pro firmu doslova rekordní. Jeho optimistický výhled počítá s růstem tržeb v Severní Americe v řádech desítek procent.

Foto: Public Domain

 

Společnost se v poslední době potýkala s horší výkonností, která v minulém roce rozhoupala židli i pod nejdéle sloužícím CEO Adidasu Herbertem Hainerem.

Jeho chystaný odchod v březnu 2017 by se měl nést ve znamení obratu k lepším zítřkům pro tohoto druhého největšího výrobce sportovního oblečení na světě. Minimálně v Severní Americe to však Adidas nebude mít jednoduché.   Její dva největší tamní rivalové Nike Inc. a Under Armour se v posledních měsících mohou pochlubit dobrými tržbami a růstem výnosů.

Trumfem v rukávu má pro společnost být otevření gigantické pobočky na Páte avenue v New Yorku na ploše více jak 3700 m² a 600 takzvaných „obchodů v obchodě“ v rámci řetězce prodejen se sportovními potřebami Dick's sporting goods. Mimoto se Adidas bude snažit o získání atraktivnějšího umístění svého zboží v prodejnách sportovní obuvi Footlocker.

Zdroj:WSJ
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.