Accenture jmenuje Julii Sweet novou CEO a Davida Rowlanda výkonným předsedou

16:16 | E V | Diskuze

Představenstvo Accenture oznámilo, že novou generální ředitelkou byla jmenována Julie Sweet.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

David Rowland, který je v současné době dočasným generálním ředitelem, byl jmenován výkonným předsedou. Marge Magner, v současné době členka představenstva, která není členem výkonného managementu, bude pokračovat ve své funkci nezávislé ředitelky. Tyto změny jsou účinné od 1. září 2019.

Julie Sweet je v současné době ředitelkou Accenture pro Severní Ameriku, která je největším geografickým trhem společnosti s příjmy přibližně 18 miliard dolarů za fiskální rok 2018 a poskytuje služby 70 % z 500 firem žebříčku Fortune. V předchozích obdobích byla Sweet hlavní právničkou firmy, tajemnicí a vedoucí oddělení compliance. Jako členka seniorního výkonného týmu Accenture, kde působila téměř deset let, hrála hlavní roli v obchodní a investiční strategii firmy. Před nástupem do Accenture byla Julie Sweet 10 let partnerkou právnické firmy Cravath, Swaine & Moore LLP. Po převzetí funkce generální ředitelky se paní Sweet stane členkou představenstva společnosti.

„Julie se do vedení Accenture skvěle hodí, vzhledem k tomu, že dobře ovládá náš byznys a má za sebou skvělé výsledky na našem největším trhu,“ uvedl Rowland. „V Accenture jsme na kladné růstové trajektorii a máme velmi dobrou pozici pro další rozvíjení naší silné dynamiky. Jsem velmi rád, že Julie nyní povede naši společnost a těším se spolu s celým naším týmem na spolupráci s ní. Zajistíme bezproblémový přechod do další fáze růstu a vedoucí pozice Accenture na trhu.“

Marge Magner uvedla: „Julie má za sebou takové zkušenosti ve vedení a obchodní zkušenosti, které jsou nepochybně pro vedoucí pozici v Accenture zásadní, včetně schopnosti budování vztahů s významnými klienty, zaměření na inovativní vedení, oddanost k našim lidem a klíčovým hodnotám a zaměření na vytváření hodnot našim akcionářům. Za celé představenstvo mohu říci, že se těšíme na blízkou spolupráci s Julií v její nové funkci.Zároveň jsme potěšeni, že budeme moci nadále využívat zkušeností Davida získaných v aktivní funkci výkonného předsedy. Jako dočasný generální ředitel byl během této přechodné doby příkladným manažerem s vytrvalým zapojením ve vedení byznysu Accenture, kde přispíval k budování naší silné dynamiky. Jsme vděčni za jeho vedení a péči. S Julií ve funkci generální ředitelky a s Davidem na postu výkonného předsedy bude mít Accenture na trhu obrovské výhody.“

Jako výkonný předseda bude Rowland nadále hrát klíčovou roli a bude aktivně zapojen do byznysu Accenture. Bude předsedat představenstvu, bude poradcem Julie a bude zapojen do dlouhodobé obchodní strategie Accenture. Bude pokračovat v reprezentaci Accenture u klientů po celém světě a u klíčových externích skupin.

„Jsem skutečně poctěna tím, že budu vést tak výjimečnou společnost jako generální ředitelka Accenture,“ řekla Julie Sweet. „Těším se na to, že navážu na úzkou spolupráci s naším výjimečným seniorním týmem manažerů spolu s Davidem, naším výkonným předsedou a s celým naším představenstvem. Accenture má ty nejtalentovanější lidi a skupinu vedoucích pracovníků v našem oboru. Společně povedeme Accenture k dalšímu růstu a budeme se nadále vytrvale zaměřovat na služby našim klientům, budeme přinášet hodnoty našim akcionářům a naši lidé budou nadále získávat ty nejlepší kariérní zkušenosti.“

Společnost Accenture potvrdila, že ve čtvrtém čtvrtletí ani v celém fiskálním roce 2019 se neočekávají žádné změny ve vývoji byznysu, jak lze vyčíst ze zprávy o výsledcích za třetí čtvrtletí publikované
27. června 2019.

 

Julie Sweet

Julie Sweet, 51, je v současné době ředitelkou Accenture pro Severní Ameriku. Tato oblast je největším geografickým trhem společnosti, který představuje téměř 50 % globálních příjmů Accenture. Jako členka globálního výboru Accenture (Global Management Committee), kde působila téměř po desetiletí, hrála hlavní roli v obchodní a investiční strategii firmy. Sweet byla 5 let hlavní právní poradkyní firmy, tajemnicí a vedoucí oddělení compliance, byla též hlavní poradkyní seniorního týmu vedoucích pracovníků a představenstva a byla aktivně zapojena ve vedení strategie fúzí a akvizic společnosti a mnoha jejích složitých obchodních transakcí.

Mimo Accenture se Julie Sweet zabývá tématy jako je inovace, dopad technologií na byznys, inkluze a diverzita. Pracuje na řešení nedostatků v klíčových dovednostech a spolupracuje na vytváření inkluzivní ekonomiky inovací. Spolupracuje na tom s vedoucími představiteli byznysu, vzdělávání a vlády a společně tak vytvářejí národní profesní hnutí.

Julie Sweet je členkou představenstva společnosti Catalyst a je členkou výkonné rady společnosti TechNet. Je též členkou Business Roundtable, skupiny generálních ředitelů největších amerických korporací vytvořené na propagaci veřejné obchodní politiky. Dříve pracovala v jejím představenstvu jako předsedkyně technického výboru.

Před nástupem do Accenture v roce 2010 byla Julie Sweet 10 let partnerkou právnické firmy Cravath, Swaine & Moore LLP. Je držitelkou bakalářského titulu Bachelor of Arts z Claremont McKenna College a má též titul doktorky práv z Columbia Law School.

 

David Rowland

David Rowland, 58, byl 10. ledna 2019 jmenován dočasným generálním ředitelem Accenture. Během své 36leté kariéry ve společnosti Rowland zastával významné vedoucí funkce a hrál hlavní roli ve formování růstové strategie Accenture. Před jmenováním dočasným generálním ředitelem byl od července 2013 finančním ředitelem Accenture. Rowland je dlouhodobým členem výboru Global Management Committee Accenture, byl též předsedou výboru auditu Audit Committee v Avanade, což je společný podnik Accenture a Microsoftu. Předtím, než byl jmenován finančním ředitelem, zastával Rowland více než šest let funkci senior vice prezidenta pro finance v Accenture a provozní rady Operations Council v Accenture.

 

 

 

O společnosti Accenture

Accenture je globální společnost poskytující široké spektrum odborných služeb a řešení v oblasti strategických, konzultačních, digitálních a technologických služeb. Díky kombinaci jedinečných zkušeností a obsáhlých znalostí napříč více než 40 průmyslovými odvětvími s rozsáhlým výzkumem nejúspěšnějších světových firem, Accenture dokáže řešit propojení byznysu a technologií s cílem pomoci klientům zvýšit jejich výkon a vytvořit udržitelnou hodnotu pro jejich akcionáře. Inovativní služby společnosti Accenture zajišťuje více než 482 000 zaměstnanců ve více než 120 zemích.

Zdroj:Michal Hoblík, ASPEN.PR s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Výzkum společnosti Accenture upozornil na riziko poklesu využití distribučních sítí

Ilustrativní obrázek

Společnost Accenture reportovala silné výsledky za druhý kvartál fiskálního roku 2019

Ilustrativní obrázek

Accenture reportovala silné výsledky za první kvartál fiskálního roku 2019

Ilustrativní obrázek

Accenture reportovala za Q3 EPS $1.79

Ilustrativní obrázek

Analytici z Bernstein udělili úvodní doporučení pro akcie Accenture

Ilustrativní obrázek

Accenture hlásí o 0,09 USD vyšší kvartální EPSČti více
Ilustrativní obrázek

Saúdové upsali 1,5 % akcií Aramco za 25,6 mld. USD, IPO tak firmu ocenilo na rekordních 1,7 bil. USD

Ilustrativní obrázek

Německé akcie otevřely na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie na pozitivní vlně

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifická seance se nesla v pozitivním duchu

Ilustrativní obrázek

Černé zlato přítěží

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.