Zaměřeno na biotechnologické akcie. 7 klíčových rozhodnutí FDA očekávaných v lednu a únoru

02.01.2017 08:46 | Miloš Kotek | Diskuze

Biotechnologické a farmaceutické společnosti závisí na klinických testech schvalovaných americkým vládním úřadem FDA (Food and Drug Administration).

Foto: Nicolas Nova

Schválení, nebo neschválení testů je vždy katalyzátorem růstu, nebo poklesu pro akcie těchto společností. Proces schvalování má svůj řád a uveřejnění výsledků se očekává s nebývalým zájmem. Investovat do společností před zveřejněním výsledků klinických testů jejich preparátů v sobě zahrnuje jisté riziko, na druhou stranu, pokud jsou výsledky schváleny, může to znamenat pro investory solidní zisk.

Investoři tedy s velkým zájmem očekávají, jak dopadne schvalování FDA, protože to může znamenat jak solidní růst, tak pokles a v nejhorším případě i zánik společnosti.

Během prvních dvou měsíců roku 2017 očekávají analytici několik zásadních rozhodnutí úřadu FDA. Analytici se zaměřují na možné dopady na cenový růst a cílovou cenu, nicméně do svých úvah zahrnují i vnitřní ekonomické aspekty sledovaných společností.

Synergy Pharmaceuticals

Synergy Pharmaceuticals Inc. (SGYP) očekává 29. ledna 2017 zprávu o schválení nového léku plecanatide pro léčbu chronické idiopatické zácpy.

Konsensuální cílová cena: 10,80 USD

Protalix BioTherapeutics

Protalix BioTherapeutics Inc. (PLX)dokončila fázi klinických zkoušek 2 s pacienty pro svůj lék AIR DNase (PRX-110) pro léčbu cystické fibrózy. Předběžné výsledky jsou očekávány v prvním lednovém týdnu. Celkové výsledky z této prostřední fáze klinických zkoušek jsou očekávány v prvním čtvrtletí 2017.

Konsensuální cílová cena: 2,40 USD

Tesaro

Tesaro Inc. (TSRO) v červenci 2016 oznámila, že FDA přijala k intraenozním zkouškám substanci rolapitant. Datum uveřejnění výsledku je očekáváno 11. ledna 2017. Rolapitant by měl léčit chemoterapeuticky vyvolané nevolnosti a nutkání ke zvracení.

Konsensuální cílová cena: 130,64 USS

Ocular Therapeutix

Po obdržení rozhodnutí FDA z července minulého roku přihlásila společnost Ocular Therapeutix Inc. (OCUL) lék Dextenza k dalším zkouškám pro testování svých obchodních šarží, které by měly být dokončeny v prvním čtvrtletí 2017. Dextenza léčí bolesti očí po chirurgickém zákroku.

Konsensuální cílová cena: 29,40 USD

Neurocrine Biosciences

Neurocrine Biosciences Inc. (NBIX) očekává v lednu 2017 uveřejnění důležitých výsledků fáze 2 klinických zkoušek léku Ingrezza pro léčbu středního touretova syndromu. Další testy pro léčbu mírně odlišných diagnóz lékem Ingrezza jsou očekávány také začátkem roku 2017. Zpráva NDA pro léčbu tarditivní diskineze by měla být uveřejněna 11. dubna 2017.

Konsensuální cílová cena: 68,27 USD.

Lexicon Pharmaceuticals

V září oznámila společnost Lexicon Pharmaceuticals Inc. (LXRX), že FDA požaduje delší dobu pro dokončení NDA zprávy pro telotristat etiprate, ústně podávaný lék pro léčbu karcinoidního syndromu. Čas pro publikování této zprávy vyprší 28. února 2017.

Konsensuální cílová cena: 24,67 USD

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.