6 top předpovědí pro bitcoin na rok 2018

14:48 | Ne Ro | Diskuze

Co může nadcházející rok 2018 dát nejžhavější kryptoměně světa do vínku? Zeptali jsme se několika expertů, jaký vývoj bitcoinu a vůbec celé branže virtuálních měn předpovídají pro rok 2018.

Ilustrativní obrázek
Foto: BTC Keychain

Bitcoin je momentálně nejznámější virtuální měnou světa. Od svého letošního lednového minima na 778 USD zatím podal vskutku nevídaný výkon. V prosinci se totiž obchoduje vesměs nad úrovní 17.000 USD.

S blížícím se rokem 2018 vyvstává otázka, nakolik bude bitcoin v letošním trendu pokračovat. Ne všechny níže uvedené předpovědi se však týkají kurzu.

Perry Woodin, výkonný ředitel společnosti Node40, zaměřené na blockchyin a kryptoměny, si myslí, že příští rok 2018 bude rokem, kdy bitcoin a virtuální měny vejdou do obecného povědomí. Příští rok prý bude rokem, kdy se se vás přátele a příbuzní budou vyptávat, kolik kterých virtuálních měn držíte a jak je nakupujete.

Poslechněme si předpovědi dalších expertů, co se stane s bitcoinem a ostatními virtuálními měnami v příštím roce:

1. Velký problém virtuálních měn nastane v otázce daní a legality

V příštím roce bude nezbytné mít aktuální informace, týkající se přiznání zisků z obchodování virtuálních měn k dani. Tuto otázku je nezbytné řešit pro každou zemi zvlášť. Je také zapotřebí dát si tu práci a zjistit, nakolik je obchodování virtuálních měn ve vaší zemi regulované a legální.

2. Počet uživatelů virtuálních měn vzroste

Není pochyb o tom, že počet lidí, používajících virtuální měny, v příštím roce dál poroste. Yonatan Sela, SVP business development PROPS z YouNow, společnosti využívající blockchain pro mediální ekosystém, odhaduje, že do konce  roku 2018 bude celosvětově existovat více než 50 miliónů lidí, kteří budou vlastnit alespoň jednu virtuální měnu. Sela doufá, že se bitcoinu přinejmenším podaří udržet si svou aktuální hodnotu a stane se jakýmsi digitálním zlatem současnosti. No a digitální cash by nam mohl poskytnout dash, rýmuje si Sela s odkazem na další oblíbenou kryptoměnu.

3. Bitcoin se vyvine v platební síť

Trevor Koverko, výkonný ředitel společnosti Polymath, která se specializuje na technologii virtuálních měn, věří, že v příštím roce se z bitcoinu vyvine nová platební síť. Momentálně se však bitcoin nepoužívá ani tak k placení, jako spíš k cenovým spekulacím, případně jako uchovatel hodnot. Nicméně se zrodem praktických řešení typu Lightning Network by se s Bitcoinu mohl rázem stát nesmírně užitečný nástroj, čímž by pochopitelně dál dramaticky vzrostla jeho cena. Zatím však zůstává ve hvězdách, zdali to bude právě bitcoin, který tyto praktické funkční rysy přijme formou jakéhosi upgradu za své anebo zdali to bude jina virtuální měna, která se přemění na praktický platební nástroj (třeba Bitcoin Cash - kdoví...).

4. Investoři do virtuálních měn začnou s diverzifikací svého kryptoměnového investičního portfolia

Většina investorů si velice rychle uvědomí, že virtuální měna neznamená jen bitcoin, ale celý zástup více či méně známých jiných měn jako třeba ether(eum), litecoin, dash, IOTA etc. výkonný ředitel společnosti Biddable, Mark Lurie, předpovídá, že v příštím roce dojde k silné diverzifikaci různých investičních portfolií napříč virtuálními měnami.

5. Také institucionální investoři se začnou zajímat o virtuální měny

Výkonný ředitel Crypto Company, Mike Poutre, je přesvědčen o tom, že v roce 2018 začnou institucionální investoři vstupovat na kryptoměnový trh. A menší volatilita bitcoinu může pomoci pokračující expanzi alternativních virtuálních měn.  Poutreův umírněný scénář hovoří o tom, celková tržní kapitalizace všech virtuálních měn dosáhne do konce roku 2018 úrovně 5 biliónů USD. Trh totiž zažije příliv čerstvého kapitálu od institucionálních investorů, kteří se budou zajímat především o nejkvalitnější virtuální měny. Stane se tak prý něco podobného, k čemu došlo během let finanční krize. Většině společností se už nepodaří získat nějaký další rizikový investiční kapitál. A valuace těch několika společností, kterým se to povede, významně vzroste. Také za dob světové finanční krize existoval investiční kapitál, který se ale zaměřoval nikoli na kvantitu, nýbrž na kvalitu.

6. V příštím roce lze očekávat daleko větší regulaci kryptoměnového trhu

Větší regulace ze strany úřadů se nejprve dotkne primárních úpisů nových mincí (ICO) a až posléze zasáhne existující virtuální měny přímo. V tuto chvíli je ale nemožné konstatovat, zdali bude mít regulace trhu s virtuálními měnami pozitivní anebo negativní dopad na tento sektor. Dmitry Zhulin, spoluzakladatel společnosti INS Ecosystem, si myslí, že se v příštím roce kurz bitcoinu vyšvihne někam do oblasti 30-40 tisíc USD, a to především kvůli tomu, že začne být více využíván jakožto platební prostředek a uchovatel hodnoty. Alespoň co se Spojených států týče, Zhulin neočekává, že by regulační orgány v příštím roce tvrdě zregulovaly trh s virtuálními měnami. To však na druhou stranu nevylučuje, že se k podobnému kroku neuchýlí orgány Evropské unie...

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Do kryptoměn dosud investovala tři procenta Čechů

Ilustrativní obrázek

Masivní pokles hodnoty kryptoměn je u konce tvrdí analytik Fundstrat

Ilustrativní obrázek

USA zakazuje venezuelskou státní kryptoměnu

Ilustrativní obrázek

Bitcoin by mohl spadnout pod úroveň 6000 USD

Ilustrativní obrázek

Finanční správa: Výnosy z těžby a prodeje bitcoinů zdaňte

Ilustrativní obrázek

Cena bitcoinu posiluje, Rada pro finanční stabilitu kryptoměnu nevnímá jako hrozbuČti více
Ilustrativní obrázek

Evropská unie bude dočasně vyjmuta z cel na dovoz hliníku a oceli do USA

Ilustrativní obrázek

Společnosti GoPro a Jabil uzavřely dohodu o technologii v zařízeních třetích stran

Ilustrativní obrázek

Cars.com představila program zpětného odkupu akcií

Ilustrativní obrázek

Analytici z J. P. Morgan snížili doporučení pro akcie TrueCar

Ilustrativní obrázek

Analytici z Raymond James o dva stupně zvýšili doporučení pro akcie Pandora Media

Ilustrativní obrázek

Vedoucí zaměstnanci Whole Foods společnost opouštějí

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.