6 top předpovědí pro bitcoin na rok 2018

14:48 | Ne Ro | 1 komentář / 1 nový

Co může nadcházející rok 2018 dát nejžhavější kryptoměně světa do vínku? Zeptali jsme se několika expertů, jaký vývoj bitcoinu a vůbec celé branže virtuálních měn předpovídají pro rok 2018.

Ilustrativní obrázek
Foto: BTC Keychain

Bitcoin je momentálně nejznámější virtuální měnou světa. Od svého letošního lednového minima na 778 USD zatím podal vskutku nevídaný výkon. V prosinci se totiž obchoduje vesměs nad úrovní 17.000 USD.

S blížícím se rokem 2018 vyvstává otázka, nakolik bude bitcoin v letošním trendu pokračovat. Ne všechny níže uvedené předpovědi se však týkají kurzu.

Perry Woodin, výkonný ředitel společnosti Node40, zaměřené na blockchyin a kryptoměny, si myslí, že příští rok 2018 bude rokem, kdy bitcoin a virtuální měny vejdou do obecného povědomí. Příští rok prý bude rokem, kdy se se vás přátele a příbuzní budou vyptávat, kolik kterých virtuálních měn držíte a jak je nakupujete.

Poslechněme si předpovědi dalších expertů, co se stane s bitcoinem a ostatními virtuálními měnami v příštím roce:

1. Velký problém virtuálních měn nastane v otázce daní a legality

V příštím roce bude nezbytné mít aktuální informace, týkající se přiznání zisků z obchodování virtuálních měn k dani. Tuto otázku je nezbytné řešit pro každou zemi zvlášť. Je také zapotřebí dát si tu práci a zjistit, nakolik je obchodování virtuálních měn ve vaší zemi regulované a legální.

2. Počet uživatelů virtuálních měn vzroste

Není pochyb o tom, že počet lidí, používajících virtuální měny, v příštím roce dál poroste. Yonatan Sela, SVP business development PROPS z YouNow, společnosti využívající blockchain pro mediální ekosystém, odhaduje, že do konce  roku 2018 bude celosvětově existovat více než 50 miliónů lidí, kteří budou vlastnit alespoň jednu virtuální měnu. Sela doufá, že se bitcoinu přinejmenším podaří udržet si svou aktuální hodnotu a stane se jakýmsi digitálním zlatem současnosti. No a digitální cash by nam mohl poskytnout dash, rýmuje si Sela s odkazem na další oblíbenou kryptoměnu.

3. Bitcoin se vyvine v platební síť

Trevor Koverko, výkonný ředitel společnosti Polymath, která se specializuje na technologii virtuálních měn, věří, že v příštím roce se z bitcoinu vyvine nová platební síť. Momentálně se však bitcoin nepoužívá ani tak k placení, jako spíš k cenovým spekulacím, případně jako uchovatel hodnot. Nicméně se zrodem praktických řešení typu Lightning Network by se s Bitcoinu mohl rázem stát nesmírně užitečný nástroj, čímž by pochopitelně dál dramaticky vzrostla jeho cena. Zatím však zůstává ve hvězdách, zdali to bude právě bitcoin, který tyto praktické funkční rysy přijme formou jakéhosi upgradu za své anebo zdali to bude jina virtuální měna, která se přemění na praktický platební nástroj (třeba Bitcoin Cash - kdoví...).

4. Investoři do virtuálních měn začnou s diverzifikací svého kryptoměnového investičního portfolia

Většina investorů si velice rychle uvědomí, že virtuální měna neznamená jen bitcoin, ale celý zástup více či méně známých jiných měn jako třeba ether(eum), litecoin, dash, IOTA etc. výkonný ředitel společnosti Biddable, Mark Lurie, předpovídá, že v příštím roce dojde k silné diverzifikaci různých investičních portfolií napříč virtuálními měnami.

5. Také institucionální investoři se začnou zajímat o virtuální měny

Výkonný ředitel Crypto Company, Mike Poutre, je přesvědčen o tom, že v roce 2018 začnou institucionální investoři vstupovat na kryptoměnový trh. A menší volatilita bitcoinu může pomoci pokračující expanzi alternativních virtuálních měn.  Poutreův umírněný scénář hovoří o tom, celková tržní kapitalizace všech virtuálních měn dosáhne do konce roku 2018 úrovně 5 biliónů USD. Trh totiž zažije příliv čerstvého kapitálu od institucionálních investorů, kteří se budou zajímat především o nejkvalitnější virtuální měny. Stane se tak prý něco podobného, k čemu došlo během let finanční krize. Většině společností se už nepodaří získat nějaký další rizikový investiční kapitál. A valuace těch několika společností, kterým se to povede, významně vzroste. Také za dob světové finanční krize existoval investiční kapitál, který se ale zaměřoval nikoli na kvantitu, nýbrž na kvalitu.

6. V příštím roce lze očekávat daleko větší regulaci kryptoměnového trhu

Větší regulace ze strany úřadů se nejprve dotkne primárních úpisů nových mincí (ICO) a až posléze zasáhne existující virtuální měny přímo. V tuto chvíli je ale nemožné konstatovat, zdali bude mít regulace trhu s virtuálními měnami pozitivní anebo negativní dopad na tento sektor. Dmitry Zhulin, spoluzakladatel společnosti INS Ecosystem, si myslí, že se v příštím roce kurz bitcoinu vyšvihne někam do oblasti 30-40 tisíc USD, a to především kvůli tomu, že začne být více využíván jakožto platební prostředek a uchovatel hodnoty. Alespoň co se Spojených států týče, Zhulin neočekává, že by regulační orgány v příštím roce tvrdě zregulovaly trh s virtuálními měnami. To však na druhou stranu nevylučuje, že se k podobnému kroku neuchýlí orgány Evropské unie...

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Přemýšlím, zda v této době není jednodušší a jistější ty Bitcoin raději zkusit otočit v online kasinech (reálně se jimi dá platit, co jsem byl docela překvapen, viz. https://kasinoguru-cz.com/nejlepsi-online-kasina-2018): D Ale vážně teď, článek skvělý, ale stále zůstávám na vážkách zda se vyplatí do něj právě teď investovat s příchozími summity a regulacemi. Vypadá to tak, že za chvíli bude už jen klesat .. :/
Vstoupit do diskuze


Související články
Ilustrativní obrázek

Expobank obchodující s Bitcoinem vzbuzuje smíšené reakce

Ilustrativní obrázek

Expobank CZ spouští první bankovní účet v Evropě s možností obchodovat s Bitcoiny či investovat do start-upů

Ilustrativní obrázek

The Wall Street Journal spustil vlastní kryptoměnu, Bitcoin zažívá „únavu z prodeje“ a Gemini vytvořila první zcela regulovanou kryptoměnu

Ilustrativní obrázek

Jak vidí instituce a retail aktuálně kryptosvět?

Ilustrativní obrázek

Trend stabilních mincí vytváří prostor pro vznik nového digitálního Zlatého standardu

Ilustrativní obrázek

Slibné predikce pro BitcoinČti více
Ilustrativní obrázek

Rudý závěr v zámoří

Ilustrativní obrázek

Index DAX na závěr týdne o půl procenta oslabil

Ilustrativní obrázek

Johnson & Johnson - 7,5 % po zprávě o přítomnosti azbestu v dětském prášku

Ilustrativní obrázek

Hyundai představuje plány pro vodíkovou budoucnost, společně s dodavateli investuje 153 miliard korun

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street klesají

Ilustrativní obrázek

Německé akcie na počátku seance klesají o více než 1 %

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.